nedeľa , 7 marca 2021
Home / šport / Futbal / Nitra získala pred koncom prestupového obdobia dvoch legionárov z Nemecka a Švajčiarska

Nitra získala pred koncom prestupového obdobia dvoch legionárov z Nemecka a Švajčiarska

30.1.2021 (Webnoviny.sk) – Po jesennej časti ôsmy tím fortunaligovej tabuľky FC Nitra získal pred uzávierkou prestupového obdobia dvoch legionárov, pod Zobor prichádzajú švajčiarsky útočník Kilian Pagliuca a nemecký stredopoliar Ole Käuper. O príchode dvojice 24-ročných futbalistov informuje oficiálny web FC Nitra.

Švajčiar Kilian Pagliuca pred príchodom pod Zobor pôsobil naposledy v nemeckej Jene.

Mládežnícky reprezentant

“Som vďačný za možnosť pracovať v dobrých podmienkach a ukázať moje kvality,“ povedal niekdajší mládežnícky reprezentant Švajčiarska, ktorý do Nitry prišiel do leta 2023.

“Potrebujem ešte nejaký čas, aby som sa tu aklimatizoval, pretože je to tu pre mňa všetko nové. Som si však istý, že môžem pomôcť tímu dosiahnuť jeho ciele a byť jeho platnou súčasťou. Som mladý hráč, ale mám už celkom bohaté skúsenosti,“ dodal Pagliuca.

Stredopoliar z rezervy Werderu

Nemec Ole Käuper do Nitry prišiel na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny. Rodák z Brém doteraz hral za rezervu miestneho Werderu.

“Má veľa skúseností. Vyskúšal si najvyššiu úroveň v I. a II. bundeslige a odohral množstvo zápasov v tretej nemeckej lige. Je to defenzívny stredopoliar, ktorý nám môže pomôcť okamžite. Videli sme to aj v prípravnom zápase, kde asistoval pri vyrovnávajúcom góle,“ povedal zástupca FC Nitra Nick Schwarz.

Nemecký futbalista označil príchod do Nitry za veľmi príjemný. “Je to tu skutočne vysoko profesionálne. Myslím si, že tím je skvelým mixom mladosti a skúseností. Naším cieľom je odohrať úspešnú sezónu,“ povedal Käuper.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra získala pred koncom prestupového obdobia dvoch legionárov z Nemecka a Švajčiarska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovan poprel dohodu s Marekom Hamšíkom, na Slovensku už skončilo prestupové obdobie

Marek Hamšík je bez zápasovej praxi už od novembra 2020 a už v závere marca čakajú na slovenskú futbalovú reprezentáciu hneď tri súboje v kvalifikácii o postup na budúcoročné MS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *