pondelok , 19 apríla 2021
Home / šport / Futbal / Pandémia urobila elitným európskym klubom škrt cez rozpočet, prišli o viac než miliardu eur

Pandémia urobila elitným európskym klubom škrt cez rozpočet, prišli o viac než miliardu eur

27.1.2021 (Webnoviny.sk) – Pandémia koronavírusu a s ňou spojené obmedzenia pripravia 20 najbohatších európskych futbalových klubov o viac ako 1,91 miliardy eur. Len sezóna 2019/2020 týmto tímom spôsobila straty takmer 1,1 miliardy eur. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Deloitte, ktorú zverejnil web BBC Sport.

Strácajú hlavne na vstupnom

Kluby najviac prichádzajú o financie na vstupnom, keďže v drvivej väčšine prípadov súťaže už niekoľko mesiacov prebiehajú pred prázdnymi tribúnami. Zanedbateľný nie je ani pokles zárobkov jednotlivých klubov z televíznych práv.

Podľa uvedenej analýzy má španielsky veľkoklub FC Barcelona spomedzi elitných tímov najvyššie zisky, napriek tomu sa nevyhol problémom a zaznamenal druhý najvyšší prepad v absolútnych číslach.

Katalánci pre pandémiu mali prísť už o takmer 130 miliónov eur, ich rival v španielskej La Lige Real Madrid o necelých 50 miliónov eur.

Španieli s najvyššími príjmami

Španielski giganti sú na čele európskeho rebríčka elitných klubov vo výške príjmov v ročníku 2019/2020 s hodnotami 706,11 resp. 706 miliónov eur.

Do elitnej päťky sa zaradili aj úradujúci víťaz Ligy majstrov, nemecký Bayern Mníchov (približne 626 miliónov eur), a tiež anglické tímy Manchester United (v prepočte 573 miliónov eur) a FC Liverpool (551,7 mil. eur).

Do najlepšej desiatky sa dostali aj Manchester City, FC Chelsea, Paríž Saint-Germain, Tottenham Hotspur a Juventus Turín.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandémia urobila elitným európskym klubom škrt cez rozpočet, prišli o viac než miliardu eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spartak triumfoval na Tehelnom poli, podľa trénera Gašparíka je Trnava lepšia ako Slovan (video)

Kouč Michal Gašparík ml. po stretnutí priznal, že Slovan má lepšie individuality. Trnava má však podľa neho lepší tím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *