pondelok , 19 apríla 2021
Home / šport / Ostatné športy / Vlhová v Crans Montane opäť skončila v elitnej desiatke, suverénnou líderkou zjazdu je Goggiová (video)

Vlhová v Crans Montane opäť skončila v elitnej desiatke, suverénnou líderkou zjazdu je Goggiová (video)

23.1.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová síce nezopakovala výborné 4. miesto z piatkového zjazdu Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane, no v sobotu v rovnakom stredisku opäť skončila v elitnej desiatke najkĺzavejšej disciplíny a na čele celkového hodnotenia SP zvýšila svoj náskok pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou.

Dvadsaťpäťročnú Liptáčku v sobotu klasifikovali na 7. mieste, jej priama konkurentka v boji o veľký krištáľový glóbus skončila o tri posty nižšie. Po sobote vedie Vlhová poradie SP so ziskom 861 bodov, Gisinová ich doteraz nazbierala 741 a na Slovenku stráca 120 bodov.

“Šlo sa mi veľmi dobre, no v záverečnej pasáži to bolo ťažšie. Viditeľnosť tam bola zlá a nevidela som si poriadne pod nohy, trochu to bolo rozbité. Bol to akoby boj o prežitie. Je to však 7. miesto a ja som spokojná. Tréner ma pochválil, čo nerobí často. Musíme sa však už sústrediť na ďalšie preteky,” povedala Petra Vlhová pre RTVS.

Zjazd opäť ovládla Goggiová

Zjazd v Crans Montane ovládla rovnako ako v piatok Talianka Sofia Goggiová, ktorá je suverénnou líderkou hodnotenia disciplíny v tejto sezóne. Na svojom konte má 480 bodov a náskok 195 bodov pred druhou Breezy Johnsonovou z USA (285).

Goggiová v sobotu zvíťazila pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou (+0,27 s), tretia skončila ďalšia Talianka Elena Curtoniová so stratou 60 stotín sekundy na svoju krajanku. Menej ako jednu sekundu za víťazkou zaostali aj štvrtá Laura Pirovanová z Talianska (+0,82 s), Američanka Johnsonová (+0,89 s) a Švajčiarka Jasmina Suterová (+0,91 s).

Petra Vlhová dosiahla o 1,05 s horší čas ako Goggiová.

Vlhovej stredisko v Crans Montane sedí

Petra Vlhová sa v sobotu predstavila so štartovým číslom 16 a vo svojej jazde nepreviedla žiadnu väčšiu chybu, zaradila sa po nej na 4. pozíciu. Neskôr sa pred ňu dostali Curtoniová, Pirovanová aj Suterová. Ziskom 36 bodov sa Slovenka posunula v hodnotení zjazdu na 11. stupienok (spolu 113 bodov).

Švajčiarske stredisko Crans Montane slovenskej hviezde mimoriadne sedí. Vlani tam skončila v zjazdoch na 4. a 14. mieste, v januári 2021 tam obsadila 4. a 7. priečku.

“Na tomto kopci mám veľkú istotu, viem presne čo a kde robiť. Veľmi mi pomáha, že som tu bola už pred rokom,” poznamenala Slovenka.

V celkovom poradí je Vlhová stále prvá

V celkovom poradí má 25-ročná Liptáčka na svojom konte už 861 bodov, v piatok ich získala 36. Druhá Gisinová sa posunula na 741 bodov. Tretia už je sobotňajšia víťazka Goggiová (654), ktorá sa dostala pred krajanku Martu Basinovú (623). Tá si v sobotu vybrala voľno.

“Každý rieši moje prvé miesto v celkovom poradí. Je to síce pekné, no sezóna je ešte dlhá a všetko otvorené. Nerada sa bavím o tom, či som zvýšila náskok a podobne. Sústredím sa na každé preteky a na seba, neriešim príliš ostatné dievčatá,” pokračovala Vlhová.

V Crans Montane sú v nedeľu na programe preteky v super G.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová v Crans Montane opäť skončila v elitnej desiatke, suverénnou líderkou zjazdu je Goggiová (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskí futsalisti dosiahli historický úspech, po prvýkrát postúpili na majstrovstvá Európy

Kvalifikácia sa ešte neskončila, no Slováci už majú istotu, že budú medzi šesticou postupujúcich výberov z druhých priečok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *