Home / SLOVENSKO / Bratislava si podľa Fica zaslúži pozornosť. Vláda ukazuje záujem, aby sa hlavné mesto menilo

Bratislava si podľa Fica zaslúži pozornosť. Vláda ukazuje záujem, aby sa hlavné mesto menilo

BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Stredajšie rokovanie vlády potvrdilo, že máme záujem, aby sa naše hlavné mesto menilo v súlade s tým, ako sa ekonomicky krajine darí, tvrdí to premiér Robert Fico. Reaguje tak na rozhodnutie vlády o poskytnutí jedenástich miliónov eur na cesty v hlavnom meste SR Bratislave.

Ide o prvý krok k lepšej kondícii mesta a som presvedčený, že nebude posledným. Bratislava si pozornosť vlády zaslúži,“ zdôraznil predseda vlády v stanovisku pre médiá. Rokovanie vlády sa venovalo riešeniu aktuálnych potrieb mesta Bratislavy ako hlavného mesta SR.

Bratislava bude mať najlepšie cesty v histórii

Vláda súhlasí s tým, že na cesty dajú hlavnému mestu SR Bratislave desať miliónov eur, ďalší milión eur na obnovu ciest dostane bratislavské Staré Mesto. Okrem toho dva milióny eur na rekonštrukciu komunikácií vláda tejto mestskej časti požičia. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na výsledok rokovania vlády povedal, že na konci roku 2018 bude mať hlavné mesto SR Bratislava najlepšie cesty, aké kedy malo.

Odporúčame:
Ficova vláda odklepla Bratislave 11 miliónov eur na opravy ciest

Ako dodal, stredajšie rozhodnutie ukazuje, že vláda a mesto vedia mať konštruktívny vzťah. Primátor verí, že budú aj ďalšie rokovania vlády, ktoré sa budú zaoberať hlavným mestom. Desať miliónov eur by mal bratislavský magistrát použiť na rekonštrukciu najvýznamnejších spojníc mesta (Panónska, Dolnozemská, Brnianska – Hodonínska – Lamačská, Račianska, Bajkalská).

Sanácia skládky nebezpečných odpadov

Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík toto rozhodnutie víta a pripomína, že na opravu všetkých ciest by staromestský úrad potreboval vyše 20 miliónov eur. Ako dodal po rokovaní vlády, ročne dáva samospráva na cesty pol milióna eur. Zámerom Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto je využiť dotáciu milión eur zo štátneho rozpočtu na opravu povrchu komunikácií Povraznícka, Hlboká, Klemensova, Hriňovská, Hollého, Fr. Kráľa, Kozia a Kýčerského. Návratnú finančnú výpomoc mestská časť použije na opravu povrchu komunikácií Strážnická, Justičná, Senická, Lermontovova, Mariánska, Tobrucká, Holubyho, Blumentálska, Na Kalvárii, Svoradova, Beskydská, Benediktiho a Dobrovského.

Vládny materiál venovaný rozvoju hlavného mesta sa prioritne venoval riešeniam kritického stavu niektorých úsekov komunikácií a ciest na území Bratislavy. Hovoril však aj o sanácii skládky nebezpečných odpadov v bratislavskej Vrakuni či o starostlivosti o chránený areál Horský park, o rozvoji technologického parku Patrónka a o mnohých ďalších témach.

Viac k témam: Bratislava, doprava v Bratislave, Robert Fico, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava si podľa Fica zaslúži pozornosť. Vláda ukazuje záujem, aby sa hlavné mesto menilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *