streda , 16 júna 2021
Home / SVET / Dedič Samsungu si pár rokov odsedí vo väzení, je vinný z podplácania juhokórejskej exprezidentky

Dedič Samsungu si pár rokov odsedí vo väzení, je vinný z podplácania juhokórejskej exprezidentky

18.1.2021 (Webnoviny.sk) – Dediča spoločnosti Samsung I Če-jonga poslal súd v pondelok znovu do väzenia pre jeho účasť na korupčnom škandále z roku 2016 okolo bývalej juhokórejskej prezidentky Pak Kun-hje. Súd mu vymeral dvaapolročný trest odňatia slobody.

Vinný z podplácania prezidentky

V rámci opakovaného súdneho procesu uznal vyšší súd v Soule Iho vinným z podplácania Pak a jej blízkej spolupracovníčky, aby získal podporu vlády pre fúziu medzi dvoma pridruženými spoločnosťami Samsungu v roku 2015.

Dohoda pomohla posilniť jeho kontrolu nad najväčšou obchodnou skupinou v krajine.

Miliardár už vo väzení bol

Iho právnici ho počas procesu vykreslili ako obeť prezidentkinho zneužitia moci a dohodu z roku 2015 opísali ako časť “bežnej podnikateľskej činnosti”. Po súde Iho vzali do väzby. Či sa odvolá, jeho právnici neuviedli.

Samsung rozhodnutie súdu zatiaľ nekomentoval. Čo by Iho trest odňatia slobody pre obchodnú skupinu mohol znamenať, zatiaľ nie je známe.

Miliardár už bol pre podplácanie 11 mesiacov vo väzení v rokoch 2017 a 2018. Vlani v septembri ho prokurátori separátne obvinili z manipulácie cien akcií, porušenia dôvery a porušenia auditov týkajúcich sa fúzie v roku 2015.

Viac k témam: korupcia, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Dedič Samsungu si pár rokov odsedí vo väzení, je vinný z podplácania juhokórejskej exprezidentky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina pandemických obmedzení v Kalifornii končí, celoštátny núdzový stav zatiaľ ostáva

Pre obchody a prevádzky prestanú platiť kapacitné obmedzenia, skončia sa aj nariadenia o sociálnom odstupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *