piatok , 22 januára 2021
Home / SVET / Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy

Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy

13.1.2021 (Webnoviny.sk) – Milióny obyvateľov čínskeho mesta Š’-ťia-čuang, metropoly provincie Che-pej, sa v stredu zúčastnili na druhom kole masového testovania. Mesto nachádzajúce sa južne od Pekingu je epicentrom najvážnejšieho nového šírenia ochorenia COVID-19 v krajine.

Čínska Štátna zdravotnícka komisia v stredu informovala, že v provincii Che-pej zistili ďalších 90 prípadov nákazy, pričom väčšinu nových prípadov odhalili v jej hlavnom meste. Cestovanie z miest Š’-ťia-čuang, Sing-tchaj a Lang-fang aj vstup do nich je pozastavený a niektoré komunity dostali príkaz zostať najbližší týždeň doma.

Viac o téme: Koronavírus

Počet prípadov koronavírusu v Číne stúpol v čase, keď sa experti Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) chystajú na štvrtkový let do mesta Wu-chan, kde začnú vyšetrovanie pôvodu pandémie. Čína doteraz odmietala výzvy na nezávislé prešetrovanie a striktne kontroluje všetok výskum týkajúci sa pôvodu koronavírusu. Zároveň podporuje okrajové teórie, podľa ktorých sa vírus do Číny v skutočnosti dostal zo zahraničia.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lídri EÚ sa chcú dohodnúť na type očkovacích preukazov, do niektorých krajín sa bez nich možno nedostanete

Prvým cieľom certifikátov bude ich využitie na medicínske účely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *