piatok , 22 januára 2021
Home / SVET / Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu

Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu

13.1.2021 (Webnoviny.sk) – Všetci cestujúci do USA, ktorí prichádzajú leteckou dopravou, budú musieť predložiť doklad o negatívnom teste na COVID-19. Táto požiadavka amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) sa tak rozširuje po tom, ako koncom decembra podobnú povinnosť zaviedli pre pasažierov prichádzajúcich z Veľkej Británie. Nová povinnosť nadobudne platnosť o dva týždne.

Cieľom nového opatrenia je predchádzať prinášaniu nových foriem koronavírusu, ktoré sa podľa vedcov môžu ľahšie šíriť. Príkaz CDC bude platiť pre občanov USA aj cudzincov. Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedlo, že účinnosť nového opatrenia odložilo na 26. januára, aby letecké spoločnosti a pasažieri mali čas prispôsobiť sa.

Viac o téme: Koronavírus

Nová reštrikcia znamená, že cestujúci si musia urobiť test na COVID-19 tri dni pred letom do USA a písomný doklad o výsledku predložiť leteckej firme.

“Testovanie neeliminuje všetky riziká,” konštatoval vo vyhlásení riaditeľ CDC Robert R. Redfield. “Keď sa však skombinuje s obdobím izolácie doma a každodennou ochranou, ako je nosenie rúška a udržiavanie spoločenského odstupu, môže zvýšiť bezpečnosť cestovania,” dodal.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lídri EÚ sa chcú dohodnúť na type očkovacích preukazov, do niektorých krajín sa bez nich možno nedostanete

Prvým cieľom certifikátov bude ich využitie na medicínske účely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *