Home / SLOVENSKO / Rajtár podal trestné oznámenie pre podozrivé prevody bytov medzi Kočnerovými spoločnosťami

Rajtár podal trestné oznámenie pre podozrivé prevody bytov medzi Kočnerovými spoločnosťami

BRATISLAVA 11. decembra (WebNoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár (SaS) v pondelok predpoludním podal na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie v súvislosti s prevodmi desiatich bytov na Námestí slobody v Bratislave.

„Z uvedeného je preukázané, že kúpna zmluva bola uzavretá medzi predávajúcim, ktorého spoločníkom bol Marián Kočner a kupujúcim, ktorého spoločníkom bol Marián Kočner,“ píše sa v trestnom oznámení, ktoré hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková poskytla agentúre SITA.

Figuruje na oboch stranách predaja

Podľa trestného oznámenia Kočner figuroval v spoločnostiach, ktoré byty predávali a aj v tých, ktoré ich kupovali. Rajtár v oznámení pripomína, že kúpna cena za štyri byty bola 2 750 000 eur vrátane DPH a za šesť bytov 150 000 eur vrátane DPH.

Odporúčame:
Rajtár: Odchod Kaliňáka je nevyhnutný na to, aby sa Slovensko stalo právnym štátom

„Oznamovateľ má za to, že kúpna cena 2 750 000 eur a 150 000 eur nie sú bežnou cenou pri prevode vlastníckeho práva k desiatim luxusným bytom a súvisiacich práv. Následkom porušenia citovaných ustanovení došlo k účelovému zníženiu, prípadne zvýšeniu tržieb spoločností, čo má súvis aj s výškou zákonom určenej dane z príjmov,“ píše sa v trestnom oznámení.

Trestný čin podvodu

Opozičný poslanec národnej rady má podozrenie, že v tomto prípade došlo k spáchaniu trestných činov podvodu, subvenčného podvodu a poškodzovania finančných záujmov EÚ.

Rajtár v trestnom oznámení pripomína, že Kočner sa už v minulosti dopustil trestného činu s podobnými znakmi aj v medializovanom prípade „17 bytov za jedno euro“.

Viac k témam: byty, Jozef Rajtár, Marián Kočner
Zdroj: Webnoviny.sk – Rajtár podal trestné oznámenie pre podozrivé prevody bytov medzi Kočnerovými spoločnosťami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd odročil dovolanie prokuratúry v neprospech dvojice z kauzy Judáš, Gašparovič neprišiel a podal námietku na Klimenta

Špeciálna prokuratúra dovolanie podala v neprospech odsúdených z dôvodu nesúhlasu s právnou kvalifikáciou konania dvojice zo strany Najvyššieho súdu SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *