nedeľa , 17 januára 2021
Home / SLOVENSKO / Čaputová: Zmeny ústavy by sa mali diať po poctivej odbornej debate a nie na poslednú chvíľu

Čaputová: Zmeny ústavy by sa mali diať po poctivej odbornej debate a nie na poslednú chvíľu

3.12.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová zaznamenala na práve prebiehajúcej schôdzi Národnej rady SR pokusy o zásahy do znenia Ústavy SR, ktoré zásadným spôsobom menia charakter, činnosť a kreovanie ústavných orgánov. Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti.

Takéto zmeny by sa podľa Čaputovej mali prijímať po poctivej odbornej a verejnej debate a nie tvoriť na poslednú chvíľu. „Nepremyslené zásahy výrazne oslabujú právnu istotu a môžu viesť k nepredvídateľným a neželaným následkom,“ zdôraznila prezidentka.

Doplnila, že ústava je základný kameň právneho poriadku a k jeho zmenám je potrebné správať sa s rešpektom a zdržanlivo.

Poslanci Národnej rady SR dnes rokujú aj o reforme justície z dielne ministerstva spravodlivosti, ktorá zahŕňa reformu súdnej rady SR, majetkové previerky sudcov, reformu Ústavného súdu SR, povinné zavedenie vekového stropu sudcov či zriadenie Najvyššieho správneho súdu SR. Vstúpiť má do platnosti od 1. januára 2021.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Zmeny ústavy by sa mali diať po poctivej odbornej debate a nie na poslednú chvíľu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini chce zbaviť Slovensko Matoviča, je ochotný rokovať so stranami koalície

Ak vláda oznámi ďalšie celoplošné testovanie, tak strana Hlas-SD bude v radoch čakajúcich zbierať podpisy na referendum o konci súčasnej vlády.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *