pondelok , 18 januára 2021
Home / šport / Futbal / Pamiatku legendárneho Maradonu si uctia aj v talianskej Serie A

Pamiatku legendárneho Maradonu si uctia aj v talianskej Serie A

28.11.2020 (Webnoviny.sk) – Vedenie najvyššej talianskej futbalovej súťaže si počas aktuálneho víkendu plánuje uctiť pamiatku zosnulej argentínskej legendy Diega Maradonu. Ten skonal v stredu vo veku 60 rokov, v minulosti niekoľko sezón strávil v talianskom klubu SSC Neapol.

Na jednotlivých štadiónoch pred súbojmi Serie A sa na veľkoplošných obrazovkách objavia zábery z roku 1989, na ktorých sa Maradona vo farbách Neapola pripravuje na zápas proti Bayernu Mníchov v pohárovej Európe. Všetci hráči budú mať počas víkendu na ramenách čierne pásky na znak smútku, pred každým súbojom si tiež minútou ticha uctia Diega Maradonu.

Počas spomenutej minúty ticha sa na obrazovkách objaví fotografia zosnulej legendy a nápis “Ciao Diego” čiže “Zbohom Diego“. V desiatej minúte každého stretnutia, keďže Maradona nosil na drese desiatku, sa opäť objaví jeho záber.

Diego Maradona priviedol SSC Neapol k talianskym titulom v rokoch 1987 a 1990. Na medzinárodnej úrovni v ročníku 1988/1999 s Neapolom získal Pohár UEFA.

Mesto Neapol už prostredníctvom svojho starostu Luigiho De Magistrisa informovalo, že začalo formálny proces premenovania neapolského štadióna zo San Paolo na Štadión Diega Armanda Maradonu.

Fotogaléria: Diego Maradona

Viac k témam: smrť, spomienka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pamiatku legendárneho Maradonu si uctia aj v talianskej Serie A © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zranený Škrtel nečakane ukončil spoluprácu s klubom Basaksehir Istanbul

Na Slovensku už dlhší čas kolovali správy o tom, že by kroky Škrtela mohli smerovať do FC Spartak Trnava. Otázne je, či to platí aj po nepríjemnom zranení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *