sobota , 16 januára 2021
Home / šport / Futbal / Legendárny Diego Maradona mal pred smrťou tajné želanie, rodina mu ho ale nesplnila

Legendárny Diego Maradona mal pred smrťou tajné želanie, rodina mu ho ale nesplnila

27.11.2020 (Webnoviny.sk) – Diego Maradona údajne zanechal list, v ktorom žiadal svoju rodinu o zabalzamovanie tela po jeho smrti. Informoval o tom novinár Martin Arevalo, ktorého cituje argentínska televízia TyC Sports a neskôr aj poľský portál sport.pl. Rodina však prosbe, resp. poslednému želaniu futbalovej legendy nevyhovela.

“Len málo ľudí v jeho živote sa mu dokázalo postaviť na odpor, ale všetko nasvedčuje tomu, že rodina tak teraz urobila. A to napriek tomu, že to bolo 13. októbra spísané a notársky overené,” uviedol Arevalo, jeden z mála novinárov, ktorý bol blízky priateľ Maradonu.

Konečné rozhodnutie nechal na príbuzných

Podľa Arevala Maradona ťažko znášal, keď videl trpieť chorých priateľov Edgarda Bauzu či trénera majstrov sveta z roku 1986 Carlosa Bilarda. Ten má po osemdesiatke vážne neurologické poruchy a údajne mu radšej ani nepovedali o smrti Maradonu.

“Preto v určitom okamihu, pred niekoľkými mesiacmi počas futbalového lockdownu, prišiel s myšlienkou zabalzamovať svoje telo. To aby po svojej smrti s nami navždy zostal. Konečné rozhodnutie však nechal na príbuzných,” uviedol Arevalo v TyC Sports.

Odopreli mu aj štátny pohreb s poctami

Agentúra Reuters pripomína, že ak by rodina súhlasila, Maradona by bol ďalším veľkým Argentínčanom po prezidentovi Juanovi Peronovi a jeho manželke Eve Peronovej, ktorého telo by bolo po smrti zabalzamované.

Maradonu napokon pochovali vo štvrtok len deň po jeho smrti a na žiadosť rodiny mu odopreli aj štátny pohreb s poctami. Na posledný odpočinok ho uložili len pred zrakmi najbližších na okraji Buenos Aires na cintoríne Jardín Bella Vista, kde boli pochovaní aj jeho rodičia Dalma a Diego. Tí zomreli v rokoch 2011, resp. 2015.

Viac k témam: pohreb, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Legendárny Diego Maradona mal pred smrťou tajné želanie, rodina mu ho ale nesplnila © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Po decembrovom oddychu sa začal pripravovať na novú sezónu, Hamšík bilancuje rok 2020

Marek Hamšík o roku 2020: "Taký rok som vo svojej kariére ešte nemal. To však platí o všetkých futbalistoch."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *