piatok , 25 júna 2021
Home / POLITIKA / Smeráci kritizujú Matovičovo celoplošné testovanie, nezmyselné je vraj aj z medicínskeho hľadiska

Smeráci kritizujú Matovičovo celoplošné testovanie, nezmyselné je vraj aj z medicínskeho hľadiska

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Povinné celoplošné testovanie je protiústavné, tvrdí to predseda strany Smer-SD Robert Fico. Ako uviedol na tlačovej besede, ak sa vláda rozhodne ísť touto cestou, Smer-SD podá návrh na Ústavný súd SR. “Požiadame ho, aby rozhodol predbežným opatrením o zastavení takéhoto nezmyslu,” povedal Fico.

Viac o téme: Koronavírus

Testovanie ľudí bez príznakov môže byť podľa predsedu strany Smer-SD len na báze dobrovoľnosti. “Nie je možné ho podmieňovať plneným nejakých povinností alebo tým, že pokiaľ ho človek neabsolvuje, v reálnom živote bude mať obrovské množstvo praktických problémov,” uviedol.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Podpredseda strany Ľuboš Blaha konštatoval, že plošné testovanie je nezmysel aj z medicínskeho hľadiska. Dodal, že podiel infikovaných je naďalej vysoký, a teda plošné testovanie v uplynulých týždňoch nijaký problém nevyriešilo.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Smeráci kritizujú Matovičovo celoplošné testovanie, nezmyselné je vraj aj z medicínskeho hľadiska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ŠÉFa SIS bude zastupovať bývalá PROKURÁTORKA

Zadržaného šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského bude zastupovať obhajkyňa a dlhoročná bývalá prokurátorka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *