sobota , 28 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Za slušné Slovensko: 17. november je jedným z najdôležitejších míľnikov slovenských dejín

Za slušné Slovensko: 17. november je jedným z najdôležitejších míľnikov slovenských dejín

17.11.2020 (Webnoviny.sk) – 17. november je jedným z najdôležitejších míľnikov slovenských dejín, stal sa symbolom boja za slobodnú a demokratickú spoločnosť. Pri príležitosti 31. výročia Nežnej revolúcie a štátneho sviatku Deň boja za slobodu a demokraciu to uviedla iniciatíva Za slušné Slovensko. Stanovisko poskytla Karolína Farská z iniciatívy.

„Pred 31 rokmi sa občania Československa spoločne postavili totalitnému režimu a svojou odhodlanosťou, solidaritou a s holými rukami pre nás vybojovali slobodu. Demokracia ale nie je stála, ani samozrejmá, treba ju chrániť aj dnes,” priblížila Farská.

Odkaz Nežnej revolúcie

Zdôraznila, že nie je jedno, s kým človek pochoduje, s kým stojí bok po boku na protestoch, či kto zhromaždenia organizuje.

„Účasť na proteste organizovanom extrémistami a politikmi s pochybnou minulosťou je zároveň aj ich vedomou či nevedomou podporou. Nežná revolúcia bola o sile občanov a nie o vybraných politikov, nežná revolúcia bola o spolupatričnosti, pravde a láske. Bola o rovnosti v rôznorodosti, o úcte v dialógu. Bola o viere v základné demokratické princípy,” uviedla Farská.

Online zhromaždenie o 17:11

Ľudí vyzvala, aby nepodporovali tých, ktorí sa „každodenným šírením strachu, nenávisti a lží neustále snažia zneužívať situáciu, manipulovať občanov a rozdeľovať spoločnosť”.

Ľudí pozvala, aby si pripomenuli výročie Nežnej revolúcie a pridali sa k ich online zhromaždeniu, ktoré sa začne o 17:11 a bude vysielané naživo na facebookovej stránke Za slušné Slovensko. Vystúpia v ňom zástupcovia Novembra 1989, hercov, novinárov či vedcov.

Viac k témam: 17. november, Deň boja za slobodu a demokraciu, Nežná revolúcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Za slušné Slovensko: 17. november je jedným z najdôležitejších míľnikov slovenských dejín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zlaté Moravce vo Fortuna lige remizovali doma s Michalovcami, Žilina vyhrala štvrtýkrát v rade

Pod Čebraťom sa zrodil najjednoznačnejší výsledok, domáci Ružomberok zdolal Nitru hladko 3:0.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *