piatok , 25 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Disciplinárka zbavila prokurátora Paloviča funkcie, mal vynášať informácie Kočnerovi

Disciplinárka zbavila prokurátora Paloviča funkcie, mal vynášať informácie Kočnerovi

16.11.2020 (Webnoviny.sk) – Pre blízke kontakty a vynášanie informácií Marianovi Kočnerovi prišiel o funkciu prvý prokurátor. Ako ďalej informuje webový portál denníka SME, tento verdikt si v pondelok vypočul bratislavský okresný prokurátor Bystrík Palovič.

„Udelila mu ho disciplinárna komisia pod vedením predsedníčky Silvie Fabovej,” uvádza denník s tým, že proti rozhodnutiu sa Palovič na mieste odvolal. O definitívnom treste pre prokurátora rozhodne až odvolacia disciplinárna komisia.

Denník pripomína, že Palovič sa s podnikateľom z mafiánskych zoznamov podľa disciplinárneho návrhu stretol minimálne deväťkrát a to zvyčajne v bratislavskom hoteli Albrecht alebo v kaviarni na Vazovovej ulici.

„Návrh na disciplinárny trest mal však celkovo sedem bodov a hovoril aj o ďalších pochybeniach, vrátane nezákonných lustrácií či ignorovania základných povinností prokurátora,” uvádza spomínaný portál.

Viac k témam: súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Disciplinárka zbavila prokurátora Paloviča funkcie, mal vynášať informácie Kočnerovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová kritizuje opozičných politikov za klamstvá o očkovaní, vyjadrila sa aj k Pellegrinimu

Prezidentka Zuzana Čaputová uviedla, že sa téma vakcinácie na Slovensku zneužíva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *