sobota , 28 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Európsky deň inovácií 2020: Spolupráca je kľúčová

Európsky deň inovácií 2020: Spolupráca je kľúčová

13.11.2020 (Webnoviny.sk) – Ako by vyzerala cesta Európy k pozícii svetového lídra inovácií, ako vyzrieť na cielený rozvoj talentov alebo akým spôsobom vytvárať nové príležitosti v odbore IKT – Európsky deň inovácií 2020 organizovaný spoločnosťou Huawei vo Varšave už po ôsmykrát otvoril aktuálne témy v oblasti telekomunikačných technológií.

Hlavným motívom dvojdňovej online konferencie bola téza, že Európa spoločne inovuje pre lepšiu budúcnosť. Konferencia priniesla pestrú škálu výstupov expertov z oblasti vzdelávania a inovácií zo strednej a východnej Európy. Boli medzi nimi zástupcovia univerzít, výskumných ústavov, čelní predstavitelia verejnej mienky a startupov.

Ôsmy ročník Európskeho dňa inovácií otvorila viceprezidentka spoločnosti Huawei a riaditeľka predstavenstva Catherine Čchen: “Aby sme mohli vychovávať talenty, musíme v prvej rade vytvoriť ekosystém založený na otvorenej spolupráci a vzájomnom zdieľaní informácií. Nápady vznikajú v momentoch spolupráce, budú prínosom pre celé ľudstvo.”

Bývalý poslanec Európskeho parlamentu a bývalý minister pre digitalizáciu Poľskej republiky Michał Boni na túto tému uviedol, že vývoj stratégie pre rozvoj talentov by nemal ležať iba na pleciach štátu a verejných inštitúcií. “Orgány verejnej a štátnej správy by samozrejme mali byť súčasťou tohto procesu a mali by zohrávať významnú úlohu. Ale na druhú stranu tu sú súkromné firmy, ktoré môžu hrať veľmi dôležitú doplnkovú úlohu, udávať smer a vychovávať budúcich lídrov,” uviedol Michał Boni.

Radoslaw Kedzia, viceprezident Huawei pre región strednej, východnej a severnej Európy zdôraznil význam inovácií a rozvíjania talentu pre ľudskú spoločnosť a apeloval na vzájomnú spoluprácu a súdržnosť. “Pandémia urýchlila digitálnu a inteligentnú transformáciu a pripomenula nám, že inovácie a vzájomnú spoluprácu naliehavo potrebujeme na zabezpečenie pozitívneho, vyváženého a inkluzívneho vplyvu technológií na spoločnosť aj jednotlivcov. Inovácie vyžadujú talent a talentom sú poháňané,” vyhlásil R. Kedzia vo svojom výstupe.

K účastníkom sa prihovoril aj zakladateľ a prezident Európskej digitálnej spoločnosti Carlos Pons, ktorý sa namiesto talentov zameral na čelných predstaviteľov spoločností, podelil sa o svoje postrehy v oblasti vedenia a zdôraznil dôležitosť zamerania sa na zákazníka. “Je veľmi dôležité, aby zakladateľ pochopil, že niečo vytvára pre niekoho, a že ten niekto musí byť súčasťou procesu, ktorý vedie k vzniku konkrétneho riešenia,” uviedol C. Pons a svoj prejav ukončil slovami: “Budúcnosť podnikania bude etická, inkluzivna a udržateľná. Alebo zanikne.”

Konferencia vyzdvihla aj významný míľnik spoločnosti Huawei, a to dvadsať rokov od založenia prvého výskumného centra na európskej pôde, vo švédskom Göteborgu. Spoločnosť Huawei podporuje vzdelávanie v oblasti digitálnych zručností prostredníctvom programov ako sú Seeds for the Future, ICT Academy alebo Smart Bus.

Informačný servis

Viac k témam: Európsky deň inovácií, Huawei, inovácie, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Európsky deň inovácií 2020: Spolupráca je kľúčová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lámete si hlavu nad vianočným darčekom pre muža? Máme originálne riešenie

Každoročne rozmýšľate, čím potešíte svojich blízkych, ale vám už pomaly dochádzajú nápady? Stavíte na overenú (ne)chcenú klasiku – kozmetiku, pyžamo, ponožky, alebo vyskúšate niečo nové a nápadité?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *