piatok , 27 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Útočník vo Viedni nepoužil muníciu zo Slovenska, nákup sa mu uskutočniť nepodarilo

Útočník vo Viedni nepoužil muníciu zo Slovenska, nákup sa mu uskutočniť nepodarilo

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – Strojca teroristického útoku vo Viedni nepoužil muníciu zo Slovenska. Ako ďalej informovala hovorkyňa prezídia policajného zboru Denisa Bárdyová, slovenská polícia v lete zachytila informáciu, že sa podozrivé osoby z Rakúska snažili nakúpiť muníciu na našom území. Nákup sa im podľa nej však uskutočniť nepodarilo.

Viac o téme: Teroristický útok vo Viedni

„Informáciu sme hneď poslali rakúskym kolegom. Viac sa k danej veci vyjadrovať nebudeme, aby sme neohrozili vyšetrovanie v Rakúsku,” dodala Bárdyová.

Teroristický útok vo Viedni z pondelka 2. novembra sa odohral krátko po 20:00 v centre mesta, kde si ľudia užívali poslednú noc v reštauráciách a baroch pred začatím pandemického lockdownu. Vyžiadal si štyroch mŕtvych civilistov. Strelca, ktorý mal okrem pušky aj atrapu výbušného opasku, pištoľ a mačetu, zastrelila polícia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok vo Viedni (fotografie)

Viac k témam: teroristický útok vo Viedni
Zdroj: Webnoviny.sk – Útočník vo Viedni nepoužil muníciu zo Slovenska, nákup sa mu uskutočniť nepodarilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 kilometrov. Rovnaká čiastka v eurách tak poputuje na podporu vybraných projektov, ktoré pomáhajú deťom

Európsky charitatívny beh No Finish Line má za sebou úspešne druhý ročník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *