sobota , 28 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Polícia je na plošné testovanie pripravená, do akcie sa zapojí až 11-tisíc policajtov

Polícia je na plošné testovanie pripravená, do akcie sa zapojí až 11-tisíc policajtov

30.10.2020 (Webnoviny.sk) – Na víkendové celoplošné testovanie je pripravených celkovo 11-tisíc policajtov. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová. V sobotu 31. októbra je pripravených pomáhať takmer 5 600 policajtov, v nedeľu 1. novembra takmer 5 700. V pohotovosti bude ďalších viac než 600 policajtov, vyše 300 v sobotu aj v nedeľu.

Do víkendovej operácie „Spoločná zodpovednosť“ polícia vyčlenila príslušníkov všetkých zložiek. Na odberných miestach budú podľa Bárdyovej zložky krajských riaditeľstiev PZ, cudzineckej polície, na odberových miestach „drive in“ (testovanie z auta, pozn. SITA) budú dopravní policajti, zásahové skupiny a poriadkoví policajti budú dohliadať na verejný poriadok.

Na základe informácií z rezortu obrany budú ešte počty odberových miest prehodnocované a presne špecifikované, môžu sa teda meniť. Prezídium PZ konštatuje, že polícia je na zabezpečenie celoplošného testovania pripravená.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia je na plošné testovanie pripravená, do akcie sa zapojí až 11-tisíc policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lámete si hlavu nad vianočným darčekom pre muža? Máme originálne riešenie

Každoročne rozmýšľate, čím potešíte svojich blízkych, ale vám už pomaly dochádzajú nápady? Stavíte na overenú (ne)chcenú klasiku – kozmetiku, pyžamo, ponožky, alebo vyskúšate niečo nové a nápadité?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *