piatok , 25 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Polícia je na plošné testovanie pripravená, do akcie sa zapojí až 11-tisíc policajtov

Polícia je na plošné testovanie pripravená, do akcie sa zapojí až 11-tisíc policajtov

30.10.2020 (Webnoviny.sk) – Na víkendové celoplošné testovanie je pripravených celkovo 11-tisíc policajtov. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová. V sobotu 31. októbra je pripravených pomáhať takmer 5 600 policajtov, v nedeľu 1. novembra takmer 5 700. V pohotovosti bude ďalších viac než 600 policajtov, vyše 300 v sobotu aj v nedeľu.

Do víkendovej operácie „Spoločná zodpovednosť“ polícia vyčlenila príslušníkov všetkých zložiek. Na odberných miestach budú podľa Bárdyovej zložky krajských riaditeľstiev PZ, cudzineckej polície, na odberových miestach „drive in“ (testovanie z auta, pozn. SITA) budú dopravní policajti, zásahové skupiny a poriadkoví policajti budú dohliadať na verejný poriadok.

Na základe informácií z rezortu obrany budú ešte počty odberových miest prehodnocované a presne špecifikované, môžu sa teda meniť. Prezídium PZ konštatuje, že polícia je na zabezpečenie celoplošného testovania pripravená.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia je na plošné testovanie pripravená, do akcie sa zapojí až 11-tisíc policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová kritizuje opozičných politikov za klamstvá o očkovaní, vyjadrila sa aj k Pellegrinimu

Prezidentka Zuzana Čaputová uviedla, že sa téma vakcinácie na Slovensku zneužíva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *