pondelok , 30 novembra 2020
Home / EKONOMIKA / Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru

Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Zákony, vďaka ktorým bude možné poskytnutie finančnej pomoci pracovníkom v kultúre schválila 22. októbra Národná rada SR (NR SR) v skrátenom legislatívnom konaní.

Zákon má taktiež za cieľ reflektovať skúsenosti pri poskytovaní dotácií v súvislosti s krízou spôsobenou ochorením COVID-19 či znížiť administratívnu záťaž pre žiadateľov o poskytnutie dotácie.

„Znižovanie administratívnej záťaže spočíva v tom, že žiadateľ o poskytnutie dotácie už nebude vybrané údaje preukazovať ministerstvu kultúry predložením dokladov, ale tieto údaje ministerstvo kultúry získa samo z informačných systémov verejnej správy,” vyplýva z vládneho materiálu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, kultúra, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prezidentka Čaputová odobrila zákony súvisiace s pomocou cestovnému ruchu a civilnému letectvu

Prezidentkou odobrený zákon o podpore domáceho cestovného ruchu vytvorí rámec pre tvorbu adresných schém štátnej pomoci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *