utorok , 20 októbra 2020
Home / POLITIKA / Organizáciu ustanovujúceho snemu Hlas-SD komplikujú pandemické opatrenia

Organizáciu ustanovujúceho snemu Hlas-SD komplikujú pandemické opatrenia

18.10.2020 (Webnoviny.sk) – Pandemické opatrenia komplikujú organizáciu ustanovujúceho snemu strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Nad on-line snemom v strane neuvažujú. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Ako dodala, zo stretnutí s ľuďmi cítia predstavitelia Hlasu veľkú podporu. Na silný mandát chcú preto poukázať aj na ustanovujúcom sneme.

Posudzujeme možnosti, ktoré prichádzajú úvahy tak, aby sme rešpektovali pravidlá,“ vysvetlila Medveď Macíková a dodala, že o prijatí rozhodnutia budú včas informovať.

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu expremiéra Petra Pellegriniho 11. septembra. Strana požiadala o registráciu 14. augusta a odovzdala viac ako 94-tisíc podpisov. Podľa Pellegriniho ide zrejme o historicky najvyšší počet vyzbieraných podpisov občanov v novodobej histórii Slovenska.

Z nateraz posledného prieskumu preferencií, ktorý pre diskusnú reláciu TV Joj Na hrane uskutočnila agentúra Polis, vyplýva, že ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v októbri, zvíťazil by v nich Hlas-SD. Získal by 20,8 percenta voličských hlasov.

Viac k témam: Koronavírus, preventívne opatrenia, ustanovujúca schôdza
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizáciu ustanovujúceho snemu Hlas-SD komplikujú pandemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini kritizuje Matoviča, že spája úspešnosť plošného testovania so svojou demisiou

Richard Sulík si myslí, že testovanie by malo byť dobrovoľné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *