nedeľa , 25 októbra 2020
Home / SVET / Ruskí seniori by nemali vychádzať z domovov, úrady sa snažia eliminovať riziko nákazy

Ruskí seniori by nemali vychádzať z domovov, úrady sa snažia eliminovať riziko nákazy

25.9.2020 (Webnoviny.sk) – Moskovské úrady odporučili seniorom, aby nevychádzali z domu a zamestnávateľom, aby umožnili čo najviac ľuďom, ako je možné, aby pracovali z domu. Spravili tak v súvislosti s výrazným nárastom nových prípadov nákazy koronavírusom v hlavnom meste.

V piatok ruské úrady potvrdili ďalších 7212 nových prípadov, čo je najväčší nárast od júna. V Moskve začali denné prírastky infikovaných stúpať minulý týždeň a v piatok počet pozitívne testovaných prekročil 1500, pričom pred dvoma týždňami hlásili menej ako 700 prípadov.

“Nikto z nás sa nechce vrátiť k prísnym obmedzeniam z jari. Dúfam, že sa tomu dokážeme vyhnúť,” vyjadril sa v blogu moskovský starosta Sergej Sobjanin.

Zároveň pritom požiadal ľudí nad 65 rokov a tiež tých, čo trpia chronickými ochoreniami, aby od pondelka radšej zostali doma, obmedzili kontakt s ostatnými a svoje domovy opúšťali len v nevyhnutných prípadoch. Zamestnávatelia majú čo najviac ľudí nechať pracovať z domu, pravidelne dezinfikovať pracoviská, dozerať na dodržiavanie pravidiel o sociálnych odstupoch a tiež používanie osobných ochranných prostriedkov v kanceláriách.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí seniori by nemali vychádzať z domovov, úrady sa snažia eliminovať riziko nákazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecký Inštitút Roberta Kocha bol terčom podpaľačov, ochranka plamene rýchlo uhasila

Hoci väčšina Nemcov podporuje kroky vlády v boji proti pandémii, niektorí riziká vírusu bagatelizujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *