Home / SLOVENSKO / Galko označil Kaliňáka a Fica za zlodejov par excellence akých len tak na svete nie je možné nájsť

Galko označil Kaliňáka a Fica za zlodejov par excellence akých len tak na svete nie je možné nájsť

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviyn.sk) – Pokiaľ na svete existuje metrická jednotka demoralizácie, bezprávia a marazmu, je to jeden Kaliňák. Uviedol to dnes v rámci mimoriadnej schôdze o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS).

Ten bol v poradí prvým písomne prihláseným poslancom do rozpravy, k slovu sa však dostal až viac ako šesť hodín po začiatku schôdze. Pred ním viackrát vystúpili predkladateľ návrhu na zvolanie schôdze Jozef Rajtár, predseda vlády Robert Fico ako aj samotný Robert Kaliňák.

Odporúčame:
Online: V parlamente odvolávajú ministra Kaliňáka, opozícia mu vyčíta viaceré kauzy

Galko označil Kaliňáka aj Fica za „zlodejov par excellence“ akých len tak na svete nie je možné nájsť. To že je minister vnútra stále vo funkcii je podľa opozičného poslanca „čiernou škvrnou na ponovembrovej demokracii na Slovensku“.

Zároveň kritizoval koaličných partnerov vládneho Smeru-SD, ktorí podľa neho s kritikou Kaliňáka alibisticky čakajú na výsledky vyšetrovaní, ktoré minister aj tak zmarí. „Koľko chcete čakať, 15, 20 rokov?,“ vyhlásil s tým, koaličný partneri Smeru sa stávajú jeho spolupáchateľmi. Galko dodal, že minister vnútra je na odvolanie zrelý každý deň.

Viac k témam: Ľubomír Galko, ministerstvo vnútra SR, Národná rada SR, Robert Fico, Robert Kaliňák
Zdroj: Webnoviny.sk – Galko označil Kaliňáka a Fica za zlodejov par excellence akých len tak na svete nie je možné nájsť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde

O príležitostiach pre ženy, ale aj témach ako domáce násilie či kybernetická bezpečnosť rozprávali inšpiratívne spíkerky a spíkri na 4. ročníku podujatia Ekval IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *