Home / šport / Futbal / Trnava zdolala Nitru gólom v závere dohrávky 18. kola Fortuna ligy, rozhodol Anton Sloboda

TRENČÍN 5. decembra (WebNoviny.sk) – Trnava zdolala Nitru 1:0 v utorňajšom dohrávanom stretnutí 18. kola futbalovej Fortuna ligy. Zápas sa pôvodne mal konať v nedeľu 3. decembra v Nitre, ale pre nespôsobilý terén ho preložili na umelú trávu do Trenčína. V chladnom počasí videli diváci málo šancí.

Michalovce v domácej dohrávke 16. kola Fortuna ligy remízovali s Trenčínom

Až v druhej minúte druhého polčasu sa po rohovom kope dostal k lopte nitriansky stredopoliar Jaroslav Machovec a jeho strela skončila na žrdi. Trnava mala prvú výraznú možnosť až v 62. min, keď unikol nitrianskej obrane Čanturišvili, ale jeho strelu z uhla brankár Lukáš Hroššo pokryl. O troch bodoch pre Spartak rozhodol dve minúty pred koncom Anton Sloboda po prihrávke od striedajúceho Tomáša Briganta

FORTUNA LIGA – 18. KOLO

dohrávka

FC Nitra – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0) – hralo sa v Trenčíne
Gól: 88. A. Sloboda, ŽK: 30. Ngeyitala Lola (Nitra), rozhodovali: P. Hrčka – Tomčík, Žákech

Zostavy:
Nitra: Hroššo – Kuník, R. Križan, Vencl, Ján Chovanec – M. Šimončič, Machovec – Ngeyitala Lola (67. Charizopulos), T. Kóňa, A. Ivančík (46. Steinhübel) – Balaj
Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Hladík, Martin Tóth (84. Čeredničenko), Čonka – A. Sloboda, M. Oravec (63. K. Yilmaz) – Jirka (75. Brigant), Greššák, Čanturišvili – Egho

Viac k témam: FC Nitra, FC Spartak Trnava, Fortuna liga, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava zdolala Nitru gólom v závere dohrávky 18. kola Fortuna ligy, rozhodol Anton Sloboda © SITA Všetky práva vyhradené.