utorok , 27 októbra 2020
Home / SVET / Americké sankcie proti spojencom Libanonu sú nespravodlivé, tvrdi šiitské hnutie Hizballáh

Americké sankcie proti spojencom Libanonu sú nespravodlivé, tvrdi šiitské hnutie Hizballáh

10.9.2020 (Webnoviny.sk) – Libanonské šiitské hnutie Hizballáh odsúdilo americké sankcie proti dvom bývalým ministrom spojeneckých politických strán. Dôvodom je údajná korupcia a pomoc tomuto militantnému hnutiu.

“Toto nespravodlivé rozhodnutie považujeme za čestný odznak pre našich dvoch drahých priateľov,” uvádza sa vo vyhlásení hnutia podporovaného Iránom.

Washington v utorok uvalil sankcie na bývalého ministra financií Aliho Hassana Khalila a bývalého ministra dopravy Youssefa Fenianosa. “Všetko, čím sa táto administratíva oháňa, odsudzujeme a odmietame,” dodal Hizballáh.

Libanonský prezident Michel Aoun, ktorého strana je v parlamente spojencom Hizballáhu, nariadil ministerstvu zahraničných vecí, aby kontaktovalo americké veľvyslanectvo v Bejrúte a libanonské veľvyslanectvo vo Washingtone. Tie majú získať informácie o okolnostiach, ktoré viedli k uvaleniu spomenutých sankcií.

Viac k témam: sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Americké sankcie proti spojencom Libanonu sú nespravodlivé, tvrdi šiitské hnutie Hizballáh © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko hlási najvyšší denný prírastok obetí koronavírusu, nosenie rúšok dostali občania príkazom

Rusko eviduje štvrtý najvyšší počet doteraz potvrdených prípadov COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *