nedeľa , 20 septembra 2020
Home / SVET / Silvio Berlusconi bojuje s ochorením COVID-19, zdravotný stav expremiéra Talianska sa zlepšuje

Silvio Berlusconi bojuje s ochorením COVID-19, zdravotný stav expremiéra Talianska sa zlepšuje

7.9.2020 (Webnoviny.sk) – Zdravotný stav niekdajšieho talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho sa zlepšuje. Čoskoro 84-ročného rodáka z Milána (nar. 29. septembra 1936) minulý týždeň hospitalizovali so zápalom pľúc a ochorením COVID-19.

Berlusconiho osobný lekár Alberto Zangrillo počas víkendu vyslovil opatrný optimizmus po tom, čo sa lekárom podarilo pacienta stabilizovať.

Berlusconi mal v minulosti problémy so srdcom. Podľa Zangrilla má aktuálne zápal pľúc v oboch pľúcach. Liečba sa však vyvíja dobre aj vďaka silnej imunitnej reakcii a zníženiu zápalu.

Zangrillo vedie jednotku intenzívnej starostlivosti v milánskej nemocnici San Raffaele, zdôraznil však, že Berlusconi leží izolovane mimo tohto oddelenia v inej nemocničnej časti.

Podotkol, že Berlusconiho vysoký vek a doterajšie zdravotné problémy možno z pohľadu koronavírusu považovať za obzvlášť zraniteľnú osobu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Silvio Berlusconi bojuje s ochorením COVID-19, zdravotný stav expremiéra Talianska sa zlepšuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Výbuch v Bejrúte poškodil viac ako stotisíc dverí, armáda stále hľadá deväť ľudí

 Niekoľko stoviek tisíc ľudí prišlo v priebehu niekoľkých sekúnd o strechu nad hlavou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *