Home / šport / Cyklistika / Zámerom tímu Bora-Hansgrohe bolo ujasniť, že Peter Sagan nespôsobil Cavendishov pád

Zámerom tímu Bora-Hansgrohe bolo ujasniť, že Peter Sagan nespôsobil Cavendishov pád

LAUSANNE 5. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan, jeho tím Bora-Hansgrohe a Medzinárodná cyklistická únia (UCI) sa ešte pred vypočutím na Športovom arbitrážnom súde (CAS) dohodli na ukončení právneho sporu v súvislosti s kontroverzným vylúčením medzitým už trojnásobného majstra sveta z tohtoročnej Tour de France po zrážke s britským súperom Markom Cavendishom.

Peter Sagan v súvislosti so skončením právneho sporu poznamenal: „Minulosť je zabudnutá. Je to všetko o zlepšovaní nášho športu v budúcnosti. Aj na základe toho, čo sa mi stalo vo Vitteli, sa ukázalo, aká náročná je práca komisárov UCI. Preto vítam fakt, že predstavitelia UCI uznali potrebu zefektívniť svoju prácu. Som rád, že môj prípad povedie k pozitívnemu vývoju, pretože pre náš šport je dôležité robiť spravodlivé a zrozumiteľné rozhodnutia, aj keď sú emócie niekedy príliš horúce.“

Odporúčame:
Video: Incident medzi Saganom a Cavendishom uznal arbitrážny súd ako neúmyselnú súťažnú udalosť

Svoje vyjadrenie poskytol aj manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk: „Po celý čas bolo naším zámerom všetkým ujasniť, že Peter Sagan nespôsobil pád Marka Cavendisha. Incident, ktorý sa stal vo Vitteli, bol nešťastný, ale stáva sa v šprintérskych koncovkách etáp. Taký je tento šport. Mojou úlohou ako manažéra tímu je chrániť svojich jazdcov a sponzorov. Myslím si, že sme to aj robili. Som presvedčený, že Peter Sagan ani Bora-Hansgrohe sa nedopustili žiadnej chyby.“ Informácie pochádzajú z tlačovej správy UCI.

Odporúčame:
Peter Sagan si možno očistí meno, jeho vylúčenie z Tour de France bude mať súdnu dohru

Prakticky ihneď po skončení 4. etapy s cieľom vo Vitteli a vylúčení Sagana z pretekov jeho nemecký tím napadol toto rozhodnutie jury na Športovom arbitrážnom súde. Ten zamietol odvolanie Bora-Hansgrohe a potvrdil rozhodcovský verdikt o Saganovom predčasnom konci na TdF 2017.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Mark Cavendish, Peter Sagan, Tour de France 2017, UCI Medzinárodná cyklistická únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zámerom tímu Bora-Hansgrohe bolo ujasniť, že Peter Sagan nespôsobil Cavendishov pád © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sagan nedokončil svoje posledné majstrovstvá sveta, na takmer hodinu ho stopli aj demonštranti

K zodpovednosti za protest sa prihlásila environmentálna skupina This Is Rigged.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *