piatok , 30 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Žiadna žena by nemala podstúpiť interrupciu v dôsledku zlej sociálnej situácie, myslí si Matovič

Žiadna žena by nemala podstúpiť interrupciu v dôsledku zlej sociálnej situácie, myslí si Matovič

5.9.2020 (Webnoviny.sk) – Úlohou politikov je zabezpečiť, aby žiadna žena nepodstupovala interrupciu s odôvodnením, že sa neodváži ona, alebo jej rodina dieťa vo svojej rodine uživiť. Po piatkových spoločných raňajkách v Prezidentskom paláci s predsedom Národnej rady SR (NR SR) Borisom Kollárom (Sme rodina) a prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Premiér zároveň uviedol, že registruje, že konzervatívci aj v poslaneckom klube OĽaNO prišli s návrhom, ktorý sa podľa Matoviča snaží umierneným spôsobom riešiť problematiku interrupcií. Zároveň uvítal snahu o zavedenie príspevku pre tehotné ženy od štvrtého mesiaca tehotenstva, aby tak nemuseli zvažovať interrupcie zo sociálnych dôvodov.

Prezidentka uviedla, že počas piatkových raňajok hovorili o spomínanej téme len všeobecne. V parlamente je poslanecký návrh novely zákona o interrupciách, sú však avizované mnohé pokusy a snahy ho modifikovať, či už zo strany Ministerstva zdravotníctva SR alebo zo strany poslancov samotnej koalície. Dodala však, že jej úlohou je chrániť hranicu ústavnosti, ktorá môže byť prekročená každou právnou úpravou, vrátane tejto.

Podľa Kollára je v tejto súvislosti súčasná právna úprava dostačujúca a Slovensko má aktuálne iné problémy. Podľa neho je však potrebné sa touto témou zaoberať, ale najskôr je dôležité riešiť koronakrízu či ekonomickú krízu.

Viac k témam: potrat, zákon o interupciách
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiadna žena by nemala podstúpiť interrupciu v dôsledku zlej sociálnej situácie, myslí si Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Výročná správa Huawei o udržateľnom podnikaní demonštruje pokrok v oblasti ekologických riešení

Udržateľnosť podnikania je jeden z hlavných cieľov, ktorý si pre rok 2019 stanovila spoločnosť Huawei.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *