Home / SLOVENSKO / Podnikateľ Kočner sa zbavuje svojich firiem, tvrdí Rajtár a vyzýva políciu k rýchlemu konaniu

Podnikateľ Kočner sa zbavuje svojich firiem, tvrdí Rajtár a vyzýva políciu k rýchlemu konaniu

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Polícia by mala konať veľmi rýchlo, podnikateľ Marián Kočner sa postupne zbavuje svojich firiem. Povedal to v utorok na tlačovej besede poslanec Národnej rady SR za SaS Jozef Rajtár s tým, že Kočner uskutočnil aj ďalšie prevody bytov v bytovom komplexe Five Star Residence.

Tie podľa neho nadväzujú na známe prevody 17 bytov za jedno euro na jednu zo svojich firiem, Inkasný servis.

Prevody medzi Kočnerovými firmami

„V marci 2016 prišlo k prevodom ďalších šiestich bytov z firmy Inkasný servis na firmu Hotel holding a jeden byt sa previedol za 25-tisíc eur. Stále veľmi malá suma na jeden byt. Na druhej strane na firmu Správa a inkaso pohľadávok v ten istý deň sa previedli štyri byty, jeden byt za 690-tisíc eur. Všetko medzi firmami Mariána Kočnera. V jeden a ten istý deň. Polícia má príklad, na ktorom sa dá vyskladať schéma daňového podvodu. Polícia by mala konať veľmi rýchlo, lebo Marián Kočner sa postupne týchto firiem zbavuje. Už dávnejšie sa zbavil firmy REAL Štúdio K.F.A. Bratislava a v lete sa ponáhľal zbaviť sa Inkasného servisu. A som si istý, že robí kroky, aby sa zbavil ďalších a ďalších firiem,“ povedal Rajtár s tým, že je ťažké odsúdiť niekoho bez vlastníctva účtovníctva k firme. To totiž odovzdá novému štatutárovi.

Odporúčame:
Nič z tvrdení podnikateľa Kočnera nie je pravda, reaguje líder liberálov Sulík

„Takže polícia by mala konať veľmi rýchlo,“ dodal. Podľa Rajtára doteraz nevidno žiadne výsledky vyšetrovania polície.

Mohol zarobiť milióny eur

Takýmito prevodmi Kočner podľa Rajtára na vratkách DPH mohol zarobiť desiatky miliónov eur. „Sú to obludné rozmery týchto podvodov, a preto by mala polícia konať. Tým, že sa prevody neustále opakujú, je to opakujúca sa trestná činnosť,“ dodal.

Pýtal sa, či „polícia váha s obvinením Kočnera preto, aby sa vyhla tomu, aby ho musela zadržať a či sa vyšetruje jeho častá zmena trvalého pobytu, lebo aj to hrá dôležitú úlohu v týchto prevodoch a podvodoch s DPH“.

Odporúčame:
V parlamente budú odvolávať Kaliňáka, opozícia mu vyčíta viaceré kauzy

Rajtár pripomenul, že v utorok bude v parlamente schôdza k odvolávaniu ministra vnútra Roberta Kaliňáka. „Je to rozhodovanie, či toto bude pokračovať, či milióny pôjdu podvodníkom alebo do nemocníc, do škôl, do rozbitých ciest a na nižšie dane a odvody. Či pôjdeme cestou rozsiahlych daňových podvodov alebo dáme Slovnesku nadýchnuť sa,“ uzavrel.

Viac k témam: Jozef Rajtár, Marián Kočner, Robert Kaliňák
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Kočner sa zbavuje svojich firiem, tvrdí Rajtár a vyzýva políciu k rýchlemu konaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Horskí záchranári zasahovali vo Vysokých Tatrách, pod vrcholom Kriváňa zomrel po páde a zranení hlavy turista

Na mieste začali okolití svedkovia s oživovaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *