nedeľa , 20 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Francúzsko nevylúči Huawei z pripravovaných 5G sietí, no Macron dá skôr prednosť európskym firmám

Francúzsko nevylúči Huawei z pripravovaných 5G sietí, no Macron dá skôr prednosť európskym firmám

29.8.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron potvrdil, že nevylúči čínsku značku Huawei z pripravovaných 5G sietí. Dodal však, že Francúzsko uprednostní európske spoločnosti ako Ericsson a Nokia. Dôvodom je zaručenie bezpečnosti.

Francúzsky líder sa o tom rozprával v piatok v Paríži s čínskym ministrom zahraničných vecí. Vyhlásil, že čínskeho prezidenta už informoval o preferenciách krajiny s tým, že “on by spravil na jeho mieste to isté”.

“Je normálne, že chceme európske riešenie, a to z dôvodu potreby zaručenia bezpečnosti našej komunikácie,” povedal prezident novinárom.

Francúzska vláda sa vyjadrila, že nedovolí používanie 5G technológií od firmy Huawei na ochranu vojenských základní, jadrových zariadení a iných “citlivých miest”.

Huawei čelí kritike zo strany Spojených štátov amerických, ktoré firmu považujú za bezpečnostnú hrozbu.

Viac k témam: 5G sieť, bezpečnostné riziko, hrozba
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko nevylúči Huawei z pripravovaných 5G sietí, no Macron dá skôr prednosť európskym firmám © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čína skomplikovala predaj amerických operácií TikToku, ByteDance bude potrebovať licenciu

Vláda zaviedla obmedzenia vzťahujúce sa na export umelej inteligencie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *