sobota , 19 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Ak Trump zakáže používanie aplikácie WeChat, uškodí tak príjmom amerických firiem v Číne

Ak Trump zakáže používanie aplikácie WeChat, uškodí tak príjmom amerických firiem v Číne

26.8.2020 (Webnoviny.sk) – Ak americký prezident Donald Trump zakáže používanie komunikačnej aplikácie WeChat, ktorú vlastní čínska firma Tencent, poškodí to príjmy amerických firiem v Číne. Vyplýva to z prieskumu Americkej obchodnej komory v Šanghaji, ktorého výsledky zverejnila v stredu. Informuje o tom portál cnbc.com.

Biely dom 6. augusta uviedol, že do 45 dní zakáže nešpecifikované transakcie s aplikáciou WeChat a jej materskou firmou Tencent, najmä pre obavy o bezpečnosť dát. Americká obchodná komora v Šanghaji položila svojim členom otázku, ako by takýto zákaz ovplyvnil ich podnikanie.

Negatívny vplyv na činnosť očakáva 88 percent respondentov, stratu konkurencieschopnosti predpokladá 56,3 percenta oslovených a viac ako 40 percent očakáva poškodenie príjmov. Ak by sa zákaz týkal iba USA, podľa 46,5 percenta respondentov by bol jeho vplyv obmedzený a štvrtina amerických firiem v Číne by nepocítila nijaký vplyv.

Viac k témam: americká obchodná komora v Šanghaji, WeChat, zákaz
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak Trump zakáže používanie aplikácie WeChat, uškodí tak príjmom amerických firiem v Číne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čína skomplikovala predaj amerických operácií TikToku, ByteDance bude potrebovať licenciu

Vláda zaviedla obmedzenia vzťahujúce sa na export umelej inteligencie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *