nedeľa , 27 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Ak bude potrebné Trubana disciplinárne stíhať, návrh podá sám Mazák s Hrubalom

Ak bude potrebné Trubana disciplinárne stíhať, návrh podá sám Mazák s Hrubalom

26.8.2020 (Webnoviny.sk) – V prípade rozhodovania sudcu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana o väzbe obvineného Norberta B. sú ešte otvorené dve alebo tri závažné otázky, ktorých zodpovedanie je v rukách iných orgánov verejnej moci a na ich zodpovedanie treba počkať. Uviedol to v stredu 26. augusta predseda Súdnej rady SR Ján Mazák po stretnutí so šéfom Špecializovaného trestného súdu Jánom Hrubalom.

Ak však okolnosti vyústia do potreby podať návrh na disciplinárne stíhanie tohto sudcu, podajú ho podľa Mazáka obaja spoločne s Hrubalom.

Čakajú na podklady

„Hovorím ‚ak’ preto, lebo potrebujeme skutočne mať ten obraz kompletný. Výsledok tohto prípadu bude totiž veľmi závažným precedentom pri skúmaní otázok vo veľmi citlivých kauzách,” uviedol Mazák.

Hrubala, potvrdil, že šetrenie prípadu sudcu Trubana stále pokračuje. „Je tam potrebné urobiť šetrenie do hĺbky na viacerých úrovniach,” povedal s tým, že on v tejto veci čaká na podklady od iných orgánov, vrátane polície. Zároveň zdôraznil, že nevie, či „prídu o dva dni alebo o dva týždne”.

Truban sa postavil pred komisiu súdnej rady

Bývalý predseda Špecializovaného trestného súdu Michal Truban ako sudca pre prípravné konanie prepustil obvineného podnikateľa Norberta B. začiatkom júla z policajného zadržania. Podnikateľa obvineného v rámci kauzy Dobytkár vzal do väzby až následne Najvyšší súd SR.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). Podľa medializovaných informácii získal od PPA dotáciu aj penzión, ktorého konateľmi sú rodinní príslušníci sudcu Trubana.

Túto okolnosť vo svojej výpovedi údajne spomenul aj jeden zo spolupracujúcich obvinených v kauze Dobytkár, Marek K. Truban v tejto záležitosti vystúpil pred osobitnou komisiou súdnej rady, kde vysvetľoval, prečo v tomto prípade nekonštatoval zaujatosť.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”, sudca
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak bude potrebné Trubana disciplinárne stíhať, návrh podá sám Mazák s Hrubalom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini skritizoval Matoviča za jeho vyjadrenia na adresu nezodpovedných občanov

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) uviedol v relácii Slovenského rozhlasu RTVS Sobotné dialogy, že dátum 1. októbra bol vybraný operatívne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *