Home / EKONOMIKA / Walt Disney chce údajne kúpiť väčšinu divízií spoločnosti 21st Century Fox

Walt Disney chce údajne kúpiť väčšinu divízií spoločnosti 21st Century Fox

BRATISLAVA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Americká mediálna spoločnosť 21st Century Fox údajne obnovila rokovania s konglomerátom Walt Disney, ktorý od nej chce kúpiť „väčšinu“ jej divízií vrátane podielu v televízii Sky.

Predpokladalo sa, že vyjednávania medzi oboma firmami sa skončili v novembri, ale podľa mediálnych správ, vrátane informácie denníka Wall Street Journal, sa rokovania obnovili. Informuje o tom britský portál bbc.com.

Fox News nie je na predaj

Údajne sa rokuje o tom, že Walt Disney od 21st Century Fox prevezme filmové a káblové siete a medzinárodné divízie vrátane televízie Sky. Na predaj vraj nie je zvyšok 21st Century Fox, do ktorého patrí napríklad Fox News Channel.

Odporúčame:
Prenájom rušňov na desať rokov je výhodnejší ako kúpa, tvrdí štátny železničný dopravca

Diskusia o tom, že by firma Disney prevzala veľkú časť majetku spoločnosti 21st Century Fox, prebieha v čase veľkých zmien v mediálnom odvetví, keďže diváci sa čoraz viac orientujú na internetovú videoslužbu a strácajú záujem o platenú televíziu.

Ušetrili by milióny dolárov

Tento posun je údajne dôvodom postupu firmy Disney. Skombinovaním rozsiahlej ponuky firmy Disney s ponukou 21st Century Fox by sa mohlo čeliť rastúcej hrozbe zo strany videoslužieb Amazon a Netflix, konštatuje portál bbc.com.

Mediálna analytička Claire Endersová podľa portálu bbc.com uviedla, že údajný záujem firmy Disney o majetok spoločnosti Fox je „veľmi dôveryhodný“. Transakcia zameraná na konsolidáciu by bola pre taký „obrovský konglomerát“ ako Disney „veľmi rozumná“ a umožnila by mu ušetriť stovky miliónov dolárov, povedala Endersová.

Viac k témam: film, kúpa, Walt Disney
Zdroj: Webnoviny.sk – Walt Disney chce údajne kúpiť väčšinu divízií spoločnosti 21st Century Fox © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lörinc sa vzdal funkcie v predstavenstve VVS, ostatné mestá majú šancu na väčšie výnosy

Mestu Košice záleží na tom, aby ako najväčší akcionár VVS malo svojho zástupcu v predstavenstve spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *