Home / SVET / Podozrivý balík na úrade krajinského premiéra v Durínsku, podľa zamestnancov obsahuje granát

Podozrivý balík na úrade krajinského premiéra v Durínsku, podľa zamestnancov obsahuje granát

BERLÍN 4. decembra (WebNoviny.sk) – Do úradu krajinského premiéra v nemeckej spolkovej krajine Durínsko prišiel podozrivý balík, ktorý by mohol potenciálne obsahovať výbušniny.

Podľa informácií, ktoré poskytol agentúre Associated Press hovorca úradu Günter Kolodziej, balík prešetruje polícia, bližšie informácie však nezverejnili. Premiér Durínska Bodo Ramelow pre agentúru DPA uviedol, že políciu o zásielke informovali zamestnanci úradu a môže obsahovať ručný granát.

Odporúčame:
Podozrivý balíček, ktorý vyvolal paniku na vianočných trhoch, objavili aj v inom meste

Tvrdenia, že incident súvisí s balíkom doručeným do lekárne v Postupime, pre ktorý museli v piatok evakuovať vianočné trhy, sú podľa guvernéra v tejto chvíli len „čisté špekulácie“. Predchádzajúca zásielka bola zrejme súčasťou vydieračského sprisahania namiereného proti doručovateľskej spoločnosti DHL.

Viac k témam: granát, Nemecko, podozrivý balík, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Podozrivý balík na úrade krajinského premiéra v Durínsku, podľa zamestnancov obsahuje granát © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *