utorok , 22 septembra 2020
Home / SVET / Rakúsko vyhostilo pre nekorektné správanie ruského diplomata, Peskov sľubuje odvetu

Rakúsko vyhostilo pre nekorektné správanie ruského diplomata, Peskov sľubuje odvetu

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Rakúsko vyhostilo ruského diplomata. Tamojšie ministerstvo zahraničia v pondelok potvrdilo, že zamestnancovi ruského veľvyslanectva nariadili opustiť krajinu, pretože jeho správanie nie je v súlade s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch. Informovala o tom tlačová agentúra APA.

Podľa rakúskeho denníka Kronen Zeitung musí ruský diplomat odísť do 1. septembra. Noviny tiež bez uvedenia zdrojov uviedli, že sa zúčastnil na roky trvajúcej priemyselnej špionáži v technologickej firme a pomáhal mu v tom rakúsky občan.

Ruské veľvyslanectvo na svojej webstránke uviedlo, že je “zdesené neopodstatneným rozhodnutím rakúskych orgánov, ktoré poškodzuje konštruktívne rusko-rakúske vzťahy” a odpoveď Moskvy na seba nenechá dlho čakať. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa na margo vyhostenia diplomata pre novinárov vyjadril, že Rusko zareaguje rovnakým spôsobom.

Viac k témam: Rusko, vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko vyhostilo pre nekorektné správanie ruského diplomata, Peskov sľubuje odvetu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Viac ako dvesto ľudí v utečeneckom tábore Kara Tepe na Lesbose je infikovaných koronavírusom

Do Kara Tepe prišli tisícky migrantov a utečencov po tom, čo pred takmer dvomi týždňami zhorel tábor Moria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *