nedeľa , 20 septembra 2020
Home / šport / Futbal / Allegri namiesto Conteho? Extréner Juventusu vraj dostane v Interi osem miliónov eur ročne

Allegri namiesto Conteho? Extréner Juventusu vraj dostane v Interi osem miliónov eur ročne

23.8.2020 (Webnoviny.sk) – Inter Miláno chcel v tejto špecifickej sezóne viac ako len finále v Európskej lige a druhé miesto v konečnej tabuľke Serie A. A keďže tréner Antonio Conte nezískal žiadnu trofej, zrejme bude musieť odísť. A klub zo San Sira už údajne má aj náhradu.

Mal by ňou byť Massimiliano Allegri, ktorý v rokoch 2015 – 2019 priviedol Juventus Turín k piatim titulom v talianskej najvyššej súťaži v neprerušenej sérii.

Príliš vysoké odstupné

“Allegri už súhlasil s ročným platom 8 miliónov eur plus bonusmi. Kontrakt z Nerazzurri by mal podpísať na dva roky,” píšu viaceré talianske médiá, cituje ich aj srbský portál Danas.

Také jednoduché to však zasa nebude, keďže Conte má v Interi Miláno zmluvu ešte na dva roky s ročným platom 12 miliónov eur. Odstupné by bolo v tomto prípade zrejme príliš vysoké.

Allegri v minulosti získal domáce tituly s AC Miláno aj s už spomenutým Juventusom.

Ak by sa mu to podarilo aj v Interi, stal by sa prvým talianskym trénerom s nablýskaným scudettom z troch najväčších domácich futbalových značiek.

Ďalšie plus pre Allegriho

V prospech Allegriho a neprospech Conteho hovorí ešte jeden fakt. Je ním jednoduchšia komunikácia na linke medzi trénerským štábom a manažmentom klubu.

“Antonio Conte od svojho príchodu viedol vojnu so športovým úsekom Interu, dokonca obvinil svojich spolupracovníkov z nedostatočnej podpory a ochrany v dôležitých momentoch sezóny,” píšu Taliani.

Inter Miláno v piatok bez slovenského obrancu Milana Škriniara v zostave prehral vo finále Európskej ligy s FC Sevilla 2:3 a pomedzi prsty mu utiekol prvý veľký titul z európskej scény od triumfu vo finále Ligy majstrov v roku 2010.

Tréner Conte po tesnom finálovom neúspechu k otázkam o svojej budúcnosti vyhlásil: “Sadneme si po návrate do Milána a s chladnou hlavou zanalyzujeme celú sezónu. Posúdime všetky možnosti a vyberieme tú najlepšiu pre budúcnosť Interu.”

Viac k témam: Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Allegri namiesto Conteho? Extréner Juventusu vraj dostane v Interi osem miliónov eur ročne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Róbert Mak sa po mesiacoch bez klubu dočkal, stal sa súčasťou tímu maďarského šampióna

Dvadsaťdeväťročný bratislavský rodák bol bez klubu od marca 2020.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *