piatok , 25 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Ministerstvo obrany plánuje nakúpiť nové samopaly, vojenská polícia dostane zbrane za státisíce eur

Ministerstvo obrany plánuje nakúpiť nové samopaly, vojenská polícia dostane zbrane za státisíce eur

18.8.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany Slovenskej republiky plánuje nakúpiť 80 samopalov HK UMP SD pre vojenskú políciu. Predpokladaná hodnota zákazky je 314 167 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže zverejnenom na stránke Úradu pre verejné obstarávanie. Ako pre agentúru SITA uviedlo ministerstvo, nákup samopalov bude financovať z vlastných zdrojov.

Rezort požaduje od dodávateľa k samopalom aj príslušenstvo, ako napríklad čistiace sady, tlmiče, optické zameriavače, taktické svietidlá či zásobníky. Ponuky môžu firmy zasielať do 7. septembra, kritériom pri ich vyhodnotení má byť najnižšia cena.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková, pri nákupe 80 samopalov HK UMP ide o doplnenie chýbajúcich zbraní. Tie boli už v minulosti obstarané tak, aby boli kompatibilné pri zásahoch vojenskej polície. Ako dodala, v najbližších rokoch rezort neplánuje vojenskú políciu prezbrojiť.

Viac k témam: vojenská polícia, zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany plánuje nakúpiť nové samopaly, vojenská polícia dostane zbrane za státisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mesto Bardejov zakázalo návštevy v sociálnych zariadeniach a opatrenia neobišli ani dve školy

Od začiatku prepuknutia epidémie koronavírusu evidujú v okrese Bardejov 62 pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *