štvrtok , 24 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Toshiba po 35 rokoch končí s predajom laptopov, spoločnosť Sharp získala podiel firmy

Toshiba po 35 rokoch končí s predajom laptopov, spoločnosť Sharp získala podiel firmy

10.8.2020 (Webnoviny.sk) – Japonský konglomerát Toshiba predal svoje posledné podiely v spoločnosti Dynabook, ktorá vyrába osobné počítače. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že to znamená koniec jej prepojenia na výrobcu PC alebo laptopov.

Spoločnosť Sharp kúpila v roku 2018 za 36 miliónov dolárov 80 % podielov Toshiby v oblasti osobných počítačov a teraz získala aj zvyšok. Informovala podľa BBC Toshiba v oficiálnom vyhlásení.

Prvý laptop od Toshiby, T1100, uviedli na trh v roku 1985. Vážil štyri kilogramy a pracoval s 3,5-palcovými disketami. Najprv ho ponúkali len v Európe s cieľom predať za rok 10-tisíc kusov, cituje BBC webstránku Toshiba Science Museum.

V roku 2011 Toshiba predala viac ako 17 miliónov PC, no do roku 2017 toto číslo kleslo na 1,9 milióna. V roku 2016 firma prestala vyrábať laptopy pre bežných používateľov na európskom trhu a zamerala sa len na hardvér pre firmy.

Viac k témam: notebook, počítače
Zdroj: Webnoviny.sk – Toshiba po 35 rokoch končí s predajom laptopov, spoločnosť Sharp získala podiel firmy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo piatich Číňanov za hackerské útoky, tí sú na úteku

Kampaň, za ktorou stála skupina známa ako APT41, bola podľa amerických predstaviteľov rozsiahla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *