sobota , 19 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Trump nariadil vyplácanie dodatočnej podpory nezamestnaným, Američania však dostanú menej peňazí

Trump nariadil vyplácanie dodatočnej podpory nezamestnaným, Američania však dostanú menej peňazí

9.8.2020 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump obišiel zákonodarcov krajiny a vydal nariadenie o odložení daní z miezd a vyplácaní dodatočnej podpory v nezamestnanosti počas koronakrízy, ale v nižšej sume.

Viac o téme: Koronavírus

Šéf Bieleho domu to urobil po tom, ako skolabovali vyjednávania v Kongrese o novom balíku pomoci počas pandémie. Prezident predstavil svoj sobotňajší krok ako nevyhnutný vzhľadom na to, že poslanci nedokázali dospieť k dohode o poskytnutí ďalších financií ekonomike.

Američania dostanú o tretinu menšiu sumu

Nariadenie prezidenta USA o pokračovaní vyplácania dodatočnej federálnej podpory v nezamestnanosti počas pandémie však ráta so sumou 400 USD týždenne, čo je o tretinu menej v porovnaní so sumou 600 USD, ktorú Američania doteraz dostávali.

Okrem toho doterajšie dávky, ktoré sa vyplácali do 1. augusta, úplne financovala federálna vláda, avšak teraz Trump žiada jednotlivé štáty, aby pokrývali 25 % nákladov na túto podporu.

Pelosiová považuje Trumpov krok za skromný

Predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová však Trumpove kroky označila za “skromné”.

Demokrati pôvodne chceli, aby nový balík stimulov bol v sume 3,4 bil. USD, ale uviedli, že počas vyjednávaní súhlasili s jeho zmenšením na 2 bil. USD. Republikáni navrhovali, aby nový balík bol v objeme 1 bil. USD.
(1 EUR = 1,1817 USD)

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, kongres USA, koronakríza, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, Pandémia, podpora v nezamestnanosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump nariadil vyplácanie dodatočnej podpory nezamestnaným, Američania však dostanú menej peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Konfederácia odborových zväzov pokračovala vo svojich protestoch, pochod sa konal v Prešove

V Prešove sa konal druhý z celkovo šiestich pochodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *