streda , 23 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Facebook odstránil skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon

Facebook odstránil skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon

8.8.2020 (Webnoviny.sk) – Facebook odstránil veľkú skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon. Hovorkyňa spoločnosti uviedla, že ju odstránili pre “opakované zverejňovanie príspevkov, ktoré porušujú pravidlá”.

Skupina s názvom Official Q/Qanon mala takmer 200-tisíc členov. Na platforme však funguje množstvo ďalších skupín zameraných na QAnon. Minulý mesiac zakročili proti podporovateľom tejto teórie aj Twitter a TikTok.

Ako vysvetľuje spravodajský portál BBC, QAnon je rozsiahla konšpiračná teória, ktorá sa z okraja sociálnych médií dostala do hlavného prúdu pozornosti. Jej nasledovatelia podporujú amerického prezidenta Donalda Trumpa a veria, že sa vysokopostavení zradcovia sprisahali proti nemu.

Podporovatelia QAnon sa spájajú s početnými ďalšími nepravdivými tvrdeniami, ktoré sa rozšírili na internete. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) minulý rok vydal varovanie o “domácich extrémistoch motivovaných konšpiračnými teóriami” a QAnon označil za potenciálnu vnútornú extrémistickú hrozbu.

Viac k témam: konšpiračné teórie, TikTok
Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook odstránil skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čína kritizuje zámer USA zaradiť na čierny zoznam najväčšieho čínskeho výrobcu čipov

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa má údajne obavy, že spoločnosť SMIC pomáha čínskej armáde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *