utorok , 22 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Deň narcisov sa presunul do online priestoru, prezidentka Čaputová vyzýva na dôležitú pomoc

Deň narcisov sa presunul do online priestoru, prezidentka Čaputová vyzýva na dôležitú pomoc

7.8.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti so zbierkou ku Dňu narcisov pripomína, že na boj proti rakovine sa dá prispieť aj v online priestore. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti. Tohoročná zbierka sa začala 31. júla a potrvá do 14. augusta.

Dôležitá pomoc zo zbierky

Vzhľadom na situáciu s pandémiou koronavírusu sa tohtoročná zbierka nemohla konať v uliciach miest, ako je to každoročne zvykom.

Mnohí z vás majú vo svojom okruhu ľudí, ktorí trpia onkologickým ochorením. Pomocou zbierky na Deň narcisov poskytuje Liga proti rakovine týmto pacientom a ich rodinám dôležitú pomoc,“ uviedla prezidentka s tým, že peniaze zo zbierky poputujú na pomoc zdravotníckym zariadeniam, nemocniciam, občianskym združeniam, ale aj na výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Do zbierky je možné prispieť na stránke www.dennarcisov.sk.

Nádorové ochorenia postihujú viac ženy

Slovensko podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií eviduje viac ako 226-tisíc pacientov s nádorovými ochoreniami. Predpokladaný počet nových prípadov v tomto roku je približne 40-tisíc, odhaduje to Národný onkologický inštitút.

Medzi najrizikovejšie diagnózy patrí zhubný nádor hrubého čreva, a to rovnako u mužov ako aj u žien. Najčastejšou diagnózou u žien je karcinóm prsníka, nasleduje kolorektálny karcinóm a karcinóm maternice. U mužov je najčastejší kolorektálny karcinóm, nasleduje zhubný nádor pľúc a prostaty. Nádorové ochorenia postihujú viac ženy ako mužov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Deň narcisov, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Deň narcisov sa presunul do online priestoru, prezidentka Čaputová vyzýva na dôležitú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prípad diplomovej práce Borisa Kollára neskončil, polícia začala trestné stíhanie

Najviac strán mal súčasný predseda parlamentu skopírovať od svojho školiteľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *