štvrtok , 3 decembra 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Novým šéfom NASES sa zrejme stane jeden z 18 kandidátov, Remišová hovorí o transparentnom procese

Novým šéfom NASES sa zrejme stane jeden z 18 kandidátov, Remišová hovorí o transparentnom procese

4.8.2020 (Webnoviny.sk) – Na pozíciu generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES) sa prihlásilo 18 kandidátov. Informovala o tom vicepremiérka Veronika Remišová s tým, že výberové konanie na túto pozíciu začína v utorok.

Všetci kandidáti museli vopred súhlasiť s tým, že ich vízie a prezentácie budú zverejnené. Rezort do výberového procesu zapojil tiež štyri odborné organizácie z IT sektora.

“My sme spravili maximum, aby bol výberový proces transparentný a napĺňame tým cieľ robiť výberové konania profesionálnym a otvoreným spôsobom,“ uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, pod ktorej rezort NASES spadá.

Vicepremiérka Remišová výberové konanie na nového šéfa agentúry vyhlásila 29. júna a uchádzači mohli prihlášky zasielať do 13. júla.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby plní úlohy v oblasti informatizácie spoločnosti. Prevádzkuje napríklad vládnu sieť Govnet a Ústredný portál verejnej správy – slovensko.sk. Od 17. júna je riadením NASES poverená Jana Galová.

Viac k témam: Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES
Zdroj: Webnoviny.sk – Novým šéfom NASES sa zrejme stane jeden z 18 kandidátov, Remišová hovorí o transparentnom procese © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Európska komisia začala konanie proti Amazonu pre zneužívanie jeho pozície voči obchodníkom

Podľa Európskej komisie americký internetový gigant zneužíva vo svoj prospech interné údaje obchodníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *