sobota , 15 augusta 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón

Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón

31.7.2020 (Webnoviny.sk) – Hackeri využili pri nedávnom útoku na Twitter informácie získané po tom, ako prostredníctvom telefónu oklamali niekoľkých zamestnancov sociálnej a mikroblogovacej siete.

Spoločnosť vo štvrtok odhalila zopár detailov o prípade, za ktorým podľa nej stojí “útok na niekoľkých zamestnancov prostredníctvom spear phishingu”, čo je typ phishingu zameraný na úzku skupinu potenciálnych obetí.

“Tento útok sa spoliehal na dôležitý a zladený pokus o oklamanie niektorých zamestnancov a využitie ľudskej zraniteľnosti na získanie prístupu k našim interným systémom,” napísali zástupcovia Twitteru.

Útok z 15. júla sa dotkol napríklad aj výkonného riaditeľa Tesly Elona Muska či rappera Kanyeho Westa a jeho manželky Kim Kardashian West. Páchatelia chceli nalákať ich sledovateľov, aby posielali bitcoiny na anonymný účet.

Hekeri napadli 130 účtov. Príspevky poslali zo 45 z nich, prenikli do správ v 36 účtoch a stiahli dáta zo siedmich.

 

Viac k témam: hackeri, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tim Cook vstúpil do klubu miliardárov, riaditeľ Apple plánuje svoj majetok rozdať

Keďže hodnota akcií technologického gigantu neustále stúpa, tento priaznivý vývoj sa odzrkadlil aj na bankovom konte Tima Cooka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *