streda , 19 mája 2021
Home / EKONOMIKA / Informatika / Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón

Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón

31.7.2020 (Webnoviny.sk) – Hackeri využili pri nedávnom útoku na Twitter informácie získané po tom, ako prostredníctvom telefónu oklamali niekoľkých zamestnancov sociálnej a mikroblogovacej siete.

Spoločnosť vo štvrtok odhalila zopár detailov o prípade, za ktorým podľa nej stojí “útok na niekoľkých zamestnancov prostredníctvom spear phishingu”, čo je typ phishingu zameraný na úzku skupinu potenciálnych obetí.

“Tento útok sa spoliehal na dôležitý a zladený pokus o oklamanie niektorých zamestnancov a využitie ľudskej zraniteľnosti na získanie prístupu k našim interným systémom,” napísali zástupcovia Twitteru.

Útok z 15. júla sa dotkol napríklad aj výkonného riaditeľa Tesly Elona Muska či rappera Kanyeho Westa a jeho manželky Kim Kardashian West. Páchatelia chceli nalákať ich sledovateľov, aby posielali bitcoiny na anonymný účet.

Hekeri napadli 130 účtov. Príspevky poslali zo 45 z nich, prenikli do správ v 36 účtoch a stiahli dáta zo siedmich.

 

Viac k témam: hackeri, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenským štátnym inštitúciám hrozia hackerské útoky, veľkým rizikom sú železnice

V uplynulých dňoch masívnym hackerským útokom čelili české štátne inštitúcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *