utorok , 11 augusta 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Google ponúkne stotisíc štipendií na získanie online certifikátov, ktoré sa vyrovnajú diplomu

Google ponúkne stotisíc štipendií na získanie online certifikátov, ktoré sa vyrovnajú diplomu

14.7.2020 (Webnoviny.sk) – Technologický gigant Google oznámil nový projekt na pomoc americkým zamestnancom získať kvalifikáciu pre dobre platené pozície v oblastiach s vysokým rastom, akými sú napríklad projektový manažment, dátová analýza či dizajn používateľského zážitku. Firma potvrdila, že ponúkne 100-tisíc štipendií na získanie online certifikátov.

Vyučovať budú zamestnanci

“Pre množstvo Američanov sú vysokoškolské tituly nedostupné. Nemali by ste potrebovať vysokoškolský diplom na zaistenie ekonomickej bezpečnosti,” povedal zástupca Googlu Kent Walker.

“Na premenu a obnovu Ameriky potrebujeme nové, prístupné riešenia prípravy, a to od rozšírených odborných programov až po online vzdelávanie,” dodal.

Certifikáty nevyžadujú vysokoškolské vzdelanie alebo predchádzajúce skúsenosti v danej oblasti. Online certifikáty bude možné získať počas kurzov, v ktorých budú vyučovať zamestnanci firmy.

Desať miliónov na granty

Kurz bude trvať približne šesť mesiacov a považujú ho za ekvivalent štvorročného štúdia na vysokej škole.

Google chce takisto poskytnúť 10 miliónov dolárov (v prepočte približne 8,8 milióna eur) na granty na odborné vzdelávanie pre komunity po celých USA, a to napríklad pre neziskové organizácie YWCA, NPower a JFF.

Tie spolupracujú so spoločnosťou na poskytovaní pracovných zručností pre ženy, veteránov či nedostatočne zastúpené skupiny.

Viac k témam: online vzdelávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Google ponúkne stotisíc štipendií na získanie online certifikátov, ktoré sa vyrovnajú diplomu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

TikTok hrozí právnymi krokmi voči nariadeniu Trumpa, vlastník služby WeChat ho ešte preveruje

Americký prezident podpísal nariadenia, ktoré zakazujú transakcie s čínskymi firmami ByteDance a Tencent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *