nedeľa , 9 augusta 2020
Home / SLOVENSKO / Koalícia by mala podľa Čaputovej dodržiavať také princípy, aké v minulosti vyžadovala od oponentov

Koalícia by mala podľa Čaputovej dodržiavať také princípy, aké v minulosti vyžadovala od oponentov

14.7.2020 (Webnoviny.sk) – Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej je pre budovanie dôvery v spravodlivosť a inštitúcie veľmi dôležité dodržiavanie presne takých istých princípov, ktoré predstavitelia koalície žiadali v minulosti od svojich politických oponentov. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Reagoval tak na aktuálnu situáciu v súvislosti s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS).

Viac o téme: Gröhlingova diplomová práca

Gröhling čelí obvineniam, že jeho diplomová práca je plagiátom. On sám to odmieta a tvrdí, že sa pri písaní diplomovky riadil vtedy platnými predpismi. Odstúpiť z pozície ministra neplánuje.

Strižinec napísal, že podľa prezidentky sa so súčasnou vládou spájajú „oprávnené očakávania“ verejnosti k uplatňovaniu politickej kultúry a aj politickej zodpovednosti. „Pre budovanie dôvery v spravodlivosť a inštitúcie je veľmi dôležité dodržiavanie presne takých istých princípov, ktoré predstavitelia koalície žiadali v minulosti od svojich politických oponentov,“ napísal Strižinec.

Hlava štátu sa však podľa neho chce ešte bližšie oboznámiť aj s argumentáciou ministra, vzhľadom na jeho utorňajšajšie vyjadrenie a stanovisko Paneurópskej vysokej školy. Škola uviedla, že diplomová práca ministra školstva je v súlade s vtedajšími normami. „Podľa jeho (Branislava Gröhlinga, pozn. SITA) utorňajších vyjadrení by to znamenalo, že štandardy súvisiace s posudzovaním záverečných prác na fakulte, na ktorej štúdium ukončil, boli v minulosti nastavené veľmi nízko,“ uzavrel Strižinec.

Viac k témam: Gröhlingova diplomová práca, minister školstva vedy výskumu a športu SR, PEVŠ Paneurópska vysoká škola, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Koalícia by mala podľa Čaputovej dodržiavať také princípy, aké v minulosti vyžadovala od oponentov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Reštauráciu na Hrebienku opäť otvorili, kuchár s Covid-19 svojich kolegov zrejme nenakazil

Všetci jeho kolegovia majú negatívne testy, no naďalej ostávajú v karanténe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *