štvrtok , 6 augusta 2020
Home / šport / Tenis / Tenisti neostanú po zrušení Wimbledonu bez odmeny, organizátori rozdajú milióny libier

Tenisti neostanú po zrušení Wimbledonu bez odmeny, organizátori rozdajú milióny libier

10.7.2020 (Webnoviny.sk) – Organizátori prestížneho tenisového Wimbledonu napriek zrušeniu tohtoročnej edície podujatia rozdelia 620 hráčom sumu prevyšujúcu v prepočte 11 miliónov eur. “Hneď po oznámení o zrušení tohtoročného turnaja sme sa začali zaujímať o to, ako by sme mohli pomôcť tým, vďaka ktorým Wimbledon existuje,” uviedol výkonný riaditeľ turnaja Richard Lewis.

Vedenie turnaja sa po porade s poisťovňami dohodlo na rovnakej odmene pre 256 hráčov s istou účasťou v hlavnej súťaži dvojhry (25-tisíc britských libier) a rovnú polovicu dostane 224 ďalších tenistov, ktorí sa mali predstaviť v kvalifikácii.

Svoj podiel dostanú aj deblisti či účastníci turnaja na vozíku. “Vieme, že ostatné mesiace neistoty zasiahli aj hráčov, keď mnohí z nich čelili existenčným problémom,” doplnil Lewis.

Slávny turnaj na londýnskej tráve sa v roku 2020 neuskutoční prvýkrát od roku 1945. “Teší nás, že poistenie nám umožnilo pristúpiť k tomuto kroku. Tieto financie budú pre hráčov odmenou za tvrdú prácu, ktorú vykonali, aby sa v rebríčkoch dostali čo najvyššie a získali právo štartu na Wimbledone,” prezradil Lewis.

Viac k témam: Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Tenisti neostanú po zrušení Wimbledonu bez odmeny, organizátori rozdajú milióny libier © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Osaková neplánuje vynechať US Open, do New Yorku však pre Covid-19 nepríde Bartyová ani Halepová

Z US Open sa už odhlásila aktuálna jednotka ženského singlového rebríčka Austrálčanka Ashleigh Bartyová a do New Yorku sa nechystá ani dvojka rebríčka Rumunka Simona Halepová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *