pondelok , 3 augusta 2020
Home / SLOVENSKO / Muž neváhal okradnúť seniora na invalidnom vozíku, pod hrozbou bitky olúpil aj iného

Muž neváhal okradnúť seniora na invalidnom vozíku, pod hrozbou bitky olúpil aj iného

10.7.2020 (Webnoviny.sk) – Policajný vyšetrovateľ obvinil 50-ročného Seničana zo zločinu krádeže na chránenej osobe a zo zločinu lúpeže. V Senici si najskôr vyhliadol 73-ročného staršieho pána na invalidnom vozíku.

Od muža podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej pýtal peniaze a keď nepochodil, z predného košíka mu zobral peňaženku, v ktorej bolo 150 eur. Policajti ho v piatok predviedli pred sudcu, aby rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Policajti z odboru kriminálnej polície zistili, že to nie je jediný skutok, ktorého sa páchateľ dopustil. Ešte cez víkend prinútil pod hrozbou ublíženia na zdraví odovzdať mu peniaze aj 48-ročného muža. Najskôr mu vyčítal, že mu dlhuje peniaze a neskôr sa mu vyhrážal bitkou.

Z obavy o život muž vytiahol z peňaženky 15 eur a dal mu aj celý kartón cigariet. Podľa kriminalistov ide v oboch prípadoch o toho istého páchateľa, ktorého zadržali a obvinili. Zároveň vyšetrovateľ spracoval návrh, aby bol vzhľadom na jeho kriminálnu minulosť stíhaný väzobne. Páchateľovi hrozí odňatie slobody na 3 roky až 10 rokov.

Viac k témam: krádež, recidivista
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž neváhal okradnúť seniora na invalidnom vozíku, pod hrozbou bitky olúpil aj iného © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rumun sa pokúsil zaplatiť falošnými bankovkami, predavači ho odhalili a teraz mu hrozí väzenie

Muž sa pokúšal eurami platiť vo viacerých obchodoch, až kým v jednom neuspel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *