sobota , 15 augusta 2020
Home / SVET / Američania do Európskej únie ešte nepocestujú, Brusel otvoril hranice len pre 14 krajín

Američania do Európskej únie ešte nepocestujú, Brusel otvoril hranice len pre 14 krajín

30.6.2020 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) v utorok oznámila, že otvorí svoje hranice cestovateľom zo 14 krajín. Väčšina Američanov si však v súvislosti s nárastom počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 v Spojených štátoch bude musieť ešte minimálne dva týždne počkať. Podobne sú na tom občania Ruska, Brazílie a Indie.

Na územie európskej dvadsaťsedmičky a ďalších štyroch krajín schengenského priestoru budú môcť od 1. júla pricestovať občania Alžírska, Austrálie, Kanady, Gruzínska, Japonska, Čiernej Hory, Maroka, Nového Zélandu, Rwandy, Srbska, Južnej Kórey, Thajska, Tuniska a Uruguaja.

V prípade “potvrdenia reciprocity” by mala byť pätnástou takouto krajinou Čína. Peking však musí najprv zrušiť obmedzenia pre cestovateľov z EÚ.

Agentúra AP pritom upozorňuje, že aj ostatné uvedené krajiny musia zrušiť obmedzenia pre EÚ, ak také majú. Únia plánuje zoznam každých 14 dní prehodnocovať.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania do Európskej únie ešte nepocestujú, Brusel otvoril hranice len pre 14 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bieloruské úrady prepustili najmenej dvetisíc ľudí, mnohí hovorili o brutálnej bitke

Brutálne potlačenie protestov vyvolalo vlnu kritiky na Západe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *