streda , 28 júla 2021
Home / SVET / Srbsko reaguje na nárast počtu prípadov koronavírusu, rúška sú v Belehrade opäť povinné

Srbsko reaguje na nárast počtu prípadov koronavírusu, rúška sú v Belehrade opäť povinné

30.6.2020 (Webnoviny.sk) – V Belehrade je znovu povinné nosenie ochranných rúšok vo všetkých uzavretých priestoroch. Srbské úrady tak rozhodli v reakcii na opätovný nárast počtu prípadov koronavírusu. Krízový tím v pondelok uviedol, že nariadenie platí pre nákupné centrá, kaviarne, reštaurácie, nočné kluby, salóny krásy, posilňovne a ďalšie verejné priestory. V prípade nedodržania hrozí porušovateľom pokuta.

Okrem hlavného mesta zaviedli mimoriadne opatrenia aj viaceré iné srbské mestá. Krajina informovala v pondelok o 242 nových prípadoch nákazy a štyroch úmrtiach za posledných 24 hodín.

Viac o téme: Koronavírus

Srbsko zaznamenalo nárast počtu infikovaných po tom, čo prešlo od veľmi prísnych obmedzení po ich takmer úplné uvoľnenie. Nakazilo sa aj viacero vládnych predstaviteľov, medzi nimi minister obrany a predseda parlamentu. V krajine sa navyše 21. júna konali parlamentné voľby.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Srbsko reaguje na nárast počtu prípadov koronavírusu, rúška sú v Belehrade opäť povinné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kompletne zaočkovaná je v Nemecku už polovica populácie, záujem o vakcíny však klesá

V súvislosti s tým apeluje na váhajúcich občanov aj kancelárka Angela Merkelová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *