nedeľa , 27 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Agentúra Fitch potvrdila rating Španielska na úrovni A- so stabilným výhľadom

Agentúra Fitch potvrdila rating Španielska na úrovni A- so stabilným výhľadom

14.6.2020 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila Španielsku dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraničnej mene na úrovni A- so stabilným výhľadom.

Potvrdenie ratingu podľa agentúry odzrkadľuje relatívnu finančnú odolnosť ekonomiky voči šoku spôsobenému pandémiou koronavírusu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Odolnosť podľa nej vyplýva zo silného hospodárskeho rastu krajiny v uplynulých rokoch. “Nižšie deficity verejných financií v posledných rokoch poskytujú určitú dôveru, že zadlženosť vlády sa zo strednodobého hľadiska opäť začne znižovať,” uviedla ratingová agentúra.

Za celý rok 2020 Fitch očakáva reálny pokles ekonomiky Španielska o 9,6 percenta, ale v budúcom roku predpokladá jej rast o 4,4 percenta.

Fitch predpovedá v tomto roku rast španielskeho deficitu verejných financií na 11,1 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) z úrovne 2,8 percenta v minulom roku. V budúcom roku sa však podľa agentúry deficit verejných financií krajiny zníži na 8,1 percenta HDP.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, rating, rating Španielska
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra Fitch potvrdila rating Španielska na úrovni A- so stabilným výhľadom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Apple by mal zaplatiť daňové nedoplatky, Európska únia sa obrátila na Súdny dvor EÚ

Rozhodnutie Všeobecného súdu, že spoločnosť Apple nemusí Írsku doplatiť miliardové nedoplatky, sa Únii nepozdáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *