piatok , 18 septembra 2020
Home / Veda a technika / SpaceX poslala do vesmíru ďalšie desiatky družíc Starlink, raketa Falcon 9 niesla aj tri satelity

SpaceX poslala do vesmíru ďalšie desiatky družíc Starlink, raketa Falcon 9 niesla aj tri satelity

14.6.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť SpaceX poslala na obežnú dráhu ďalších 58 družíc siete Starlink. Raketa Falcon 9 vzlietla v sobotu z Floridy a niesla aj tri satelity firmy Planet Labs určené na pozorovanie Zeme.

Najnovšia várka družíc Starlink zvýšila ich celkový počet na viac ako 500. Planet Labs má v rámci projektu SkySat vo vesmíre už 18 satelitov, ktoré pomôžu vytvoriť nové snímky zemského povrchu.

SpaceX chce zahrnúť do Starlinku tisíce družíc, prostredníctvom ktorých chce poskytovať na celom svete vysokorýchlostný internet. Astronómovia sa nedávno sťažovali, že vrhajú silný jas. Majiteľ firmy Elon Musk následne prišiel s riešením a predstavil “tienidlo” VisorSat.

Viac k témam: raketa Falcon 9
Zdroj: Webnoviny.sk – SpaceX poslala do vesmíru ďalšie desiatky družíc Starlink, raketa Falcon 9 niesla aj tri satelity © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vedci pozorovali v britských vodách žraloky obrovské, používali pritom robotickú kameru

Kamera sledovala tri jedince pri britských ostrovoch Coll a Tiree a z dostatočnej vzdialenosti zaznamenávala ich správanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *