sobota , 24 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Najvyšší súd rozhodne o žiadosti Kočnera o prepustenie z väzby

Najvyšší súd rozhodne o žiadosti Kočnera o prepustenie z väzby

10.6.2020 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR bude v stredu na neverejnom zasadnutí rozhodovať o žiadosti viacnásobne stíhaného Mariana Kočnera o prepustenie z väzby. Podnikateľ, ktorý je stíhaný aj pre vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka je vo väzbe pre kauzu falšovania televíznych zmeniek. V tejto veci už bol prvostupňovým súdom neprávoplatne odsúdený.

Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo februári tohto roku v kauze zmeniek uznal Kočnera a exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska za vinných. Zároveň obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia. Marian K. má tiež zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Kočner voči Ruskovi a spoločnosti Markíza Slovakia, nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní a boli teda sfalšované.

Dvojica sa proti verdiktu odvolala, vec teda prešla do pôsobnosti odvolacieho Najvyššieho súdu SR.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd rozhodne o žiadosti Kočnera o prepustenie z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zákaz vychádzania platí aj pre súdne pojednávania, ministerstvo ich odporúča zrušiť či odročiť

Ministerstvo spravodlivosti odporúča súdom zrušiť, respektíve odročiť súdne pojednávania, hlavné pojednávania či verejné zasadnutia, ktoré sa majú uskutočniť od 24. októbra do 1. novembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *